Gözyaşı Geceleri Tövbekâr Osmaniye'de İlgi Gördü

Süt içerek sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirin!

Ödevler eksik yapılıyor ve unutuluyorsa dikkat!

Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi “Eğitim” vurgusu ile açıldı

15 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları-70 Puan alan adaylar Direksiyon kursuna geçecek

15 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları, Sınavı geçen direksiyon kursuna geçebilecek, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 Aralık 2012 Ehliyet Sınav Sonuçları, 15 Aralık Ehliyet Sınav Sonucu 70 puan üstü alan adaylar sınavı geçiyor. 15 Aralık Ehliyet sınavına giren adaylar TC Kimlik no ile MEB'in resmi internet sitesinden online olarak öğrenebilecek, 70+ puan alan tüm adaylar direksiyon kursuna geçebilecek...


EĞİTİM 03 Ocak 2013 Perşembe - 11:05e-Haber Ajansı - Ehliyet Sınav Sonuçları, MEB 15 Aralık 2012 Ehliyet Sınav Sonuçları, 15 Aralık Ehliyet Sınav Sonucu açıklandı, 15 Aralık Ehliyet sınavına giren adaylar TC Kimlik no ile MEB'in resmi internet sitesinden online olarak öğrenebilecek, 15 Aralık Ehliyet sonuçlarını öğrenmek için Tıklamanız yeterli olacak. 15 Aralık Ehliyet sınavında 70 puan üzeri alan adaylar sınavı geçme hakkına sahip olacak. işte sonuçlar...


- Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'in Resmi Açıklamasına göre 15 Aralık 2012 Ehliyet Sınav Sonuçları 01 Ocak 2012 tarihinde açıklanacağı bildirilmişti, sonuçlar açıklandı.

- Sürücü adaylarının başarılı olup ehliyet almaya hak kazanmaları için İlkyardım, Trafik ve Motor derslerinin her birinden en az,  baraj puan olan 70 puanı almaları gerekmektedir.

- Sınava Giren Sürücü Adayları TC Kimlik No ile Ehliyet Sınav Sonuçlarını MEB'nın Resmi internet sitesinden Online Olarak anında öğrenebilecekler.

15 Aralık 2012 Ehliyet Sınav Sonucunu Öğrenmek için Tıkla

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.
comments powered by Disqus