“Eğitimi yarıda kalan kızlarımız okuyacak”

Milletvekili adayı, çıplak ayakla Meclis'e yürüdü

New York'ta Türk Günü Balosu büyük ilgi gördü

İzmir'de konut dışı ve tarım suyu ucuzluyor

ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak/tıkla öğren

20 ağustos 2011 ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak. 20 ağustos ehliyet sınavı soruları ve cevapları açıklandıktan sonra e-haberajansi.com'da olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığından resmi açıklama : 20.08.2011 Tarihli Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı Hakkında Duyuru 20 Ağustos 2011 tarihinde yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı değerlendirme çalışmaları bayram tatilinin uzaması nedeniyle halen devam etmekte olup sınav sonuçları 09 Eylül 2011 Cuma günü ilan edilecektir.


EĞİTİM 08 Eylül 2011 Perşembe - 00:0120 ağustos 2011 ehliyet sınavı giriş yerleri henüz yayınlanmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Teknolojileri Merkezince yapılan Ehliyet Sınavı'nın 2011 yılının dördüncü Ehliyet Sınavı 20 ağustos Cumartesi günü yapılacak. Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, yılda 6 kez yapılan Ehliyet Sınavlarına girebilmek için Sürücü Kurslarına kayıt yaptırmak en önemli şartlardan biri.Sürücü Adayları kayıt oldukları sürücü kurslarında Ehliyet Sınavında birinci aşama olan teroik sınavı geçebilmek için 3 önemli konuda eğitim görmektedirler. Test olarak yapılan Ehliyet Sınavlarının sürücü adaylarının sorumlu oldukları 3 ders; motor bilgisi, trafik ve çevre bilgisi ve ilk yardım bilgisi olarak üç'e ayrılmaktadır. Adaylar bu üç dersin hepsini başarıyla geçebildiği takdirde Ehliyet almak için gerekli olan ikinci aşamaya hak kazanmış oluyor.

Sürücü ehliyeti için 8 yıllık temel eğitim şartı, hayata geçiyor. İlkokul mezunları, artık ehliyet alamayacak. Sürücü adaylarıyla ilgili 1996'da Karayolları Trafik Kanunu'nda yapılan değişiklik, tartışmalara yol açmıştı. Ehliyet için 5 yıllık ilkokul eğitim şartı, 8 yıllık temel eğitim olarak değiştirilmişti. İtirazlar, yasanın uygulanmasını üç kez erteletti. Milli Eğitim'in, ilkokul mezunlarına 2006'da tanıdığı süre 5 Temmuz'da doluyor.

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor.Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

20 ağustos 2011 ehliyet sınav sonuçları bugün 06 Eylül 2011 Salı günü MEB takvimine göre açıklanması bekleniyordu. Bazı sürücü kursları bayram tatili nedeni ile sonuçların 9 eylül 2011 günü açıklanacağını belirtiyor.

Milli Eğitim Bakanlığından resmi açıklama :  20.08.2011 Tarihli Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı Hakkında Duyuru 

20 Ağustos 2011 tarihinde yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı değerlendirme çalışmaları bayram tatilinin uzaması nedeniyle halen devam etmekte olup sınav sonuçları 09 Eylül 2011 Cuma günü ilan edilecektir. 

 (e-ha)
comments powered by Disqus


Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

ukash bayi