Ünlü Sanatçı Burak Aziz ile Röportaj

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) başvuruları başladı

Dostça bir derbi oldu Fenerbahçe 1 - 1 Beşiktaş

Barcelona 78-75 Galatasaray Liv Hospital

2012 KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı, KYK Burs Başvuru Sonucu öğren

KYK-2012 Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı, 2012 KYK Burs Başvuru Sonucu, 2012 KYK Burs Başvuru Sonucu öğrenmek için tıkla, YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU, 2012 KYK Burs Başvuru Sonuçları Öğren, www.kyk.gov.tr sayfası neden açılmıyor? 661 bin 742 öğrencinin burs sonuçları Kredi Yurtlar Kurumunun internet sitesinden T.C kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecektir.
EĞİTİM 27 Kasım 2012 Salı - 07:35
YAZI BOYUTU: A A AKYK-2012 Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı, 2012 KYK Burs Başvuru Sonucu, 2012 KYK Burs Başvuru Sonucu öğrenmek için tıkla, YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU, 2012 KYK Burs Başvuru Sonuçları Öğren, www.kyk.gov.tr sayfası neden açılmıyor? 661 bin 742 öğrencinin burs sonuçları Kredi Yurtlar Kurumunun internet sitesinden  T.C kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecektir.

661 bin 742 öğrencinin burs sonuçları Kredi Yurtlar Kurumunun internet sitesinden  T.C kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecektir.
 

KYK 2012 BAŞVURU SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA:


YÜKSEK Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü, yurt dışında öğrenim gören ve kurumdan burs-öğrenim kredisi almak üzere başvuran öğrencilerden istenen belgelerin teslim tarihini 26 Kasım 2012 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

"2012-13 öğretim döneminde Kurumumuzdan burs ve öğrenim kredisi almak üzere müracaatta bulunan öğrencilerden 16 Kasım 2012 tarihine kadar istenen öğrenci belgesi ve öncelik belgesi teslim tarihi 26 Kasım 2012 tarihine kadar uzatılmıştır.

KKTC"de öğrenimini sürdüren öğrencilerin öğrenci belgeleri doğrudan öğretim Kurumu'ndan temin edileceğinden, bu öğrencilerin varsa sadece öncelik durumlarını gösterir belgelerini göndermeleri gerekmektedir."

Öğrencilerin belgelerini 'Söğütözü Mahallesi 2176'ncı Sokak No:25 Çankaya/Ankara' adresindeki Yurtkur Genel Müdürlüğü'ne posta ile gönderebileceği, ayrıca elden de teslim edebilecekleri belirtildi. Açıklamada, kurumun 'kyk.gov.tr' internet adresinde öğrencileri bilgilendirmek üzere konuyla ilgili detaylı bilginin yer aldığı ifade edildi, şu bilgilere yer verildi:

"Kurumumuzca halen yurtdışında öğrenimine devam eden 11 bin 389 öğrenciye burs ve öğrenim kredisi verilmektedir. Öğrencilerin aylık burs/kredi miktarları yurt içindeki burs/kredi miktarları esas alınarak öğrenim gördükleri ülkelerin satın alma gücü paritesine göre hesaplanmaktadır.

2012-2013 öğretim döneminde ise 9.274 öğrenci burs ve öğrenim kredisinden yararlanmak üzere müracaatta bulunmuştur. Bunlardan 5 bin 697 öğrenci KKTC"de, 3 bin 577 öğrenci ise diğer dünya devletlerinde öğrenim görmektedir." 

Tekin Çetin  • Facebook Yorumlar
  • Yorumlar (0 yorum)
  • Yorum Yaz
  • Arkadaşına Gönder

Facebook Yorumları

Haberin Yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yapılmadı

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz? Tıklayın

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Haberi Arkadaşınıza Gönderin

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin...EĞİTİM HABERLERİ

SON YORUMLAR

Galatasaray Bursaspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (GS-Bursa)
YORUM bursa sporu 6-1 yendiğimiz gibi bu günde yenerek finale ... - muhammet

İşte Galatasaray Sivaspor maçı kadrosu (GS-Sivas maçı)
YORUM galatasaraya yazıklar olsun - didier

Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan OKAN KALE 7. kattan ölüme atladı
YORUM haberdeki kisinin fotosunu : http://i.hizliresim.com/382X60.jpg - ali sahin

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

bayram-banner en-ozel-bayram_ Image Banner