PTT 1. Lig 36. hafta maç sonuçları

Beşiktaş Fenerbahçe derbi maça nefesler tutuldu

Antik Kent Hasankeyf (Turizm Haftası)

Muğla'da 4,1 şiddetinde deprem

2012 ÖMSS Sınavı Soru ve cevapları yayınlandı ÖMSS 2012

2012-ÖMSS Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları yayınlandı. Özürlü Memur Seçme Sınavı 2012-ÖMSS Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları ÖSYM tarafından yayınlandı. ÖSYM tarafından resmi açıklamada; "29 Nisan 2012 tarihinde yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavının (2012-ÖMSS) temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir. Adaylara duyurulur." denildi. Ayrıca, 2012-ÖMSS Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları konusunda; "Telif Hakkı: ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan sınav soru kitapçıklarının telif hakkı ile koruma altındadır. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan Hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması ya da kullanılması yasaktır." uyarısı yapıldı. İşte o adres: http://osym.gov.tr/belge/1-13434/omss-soru-kitapciklari-ve-yanitlari.html
EĞİTİM 15 Mayıs 2012 Salı - 10:09
YAZI BOYUTU: A A AÖzürlü Memur Seçme Sınavı 2012-ÖMSS Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları ÖSYM tarafından yayınlandı. 2012 ÖMSS Sınavı Soru ve cevapları yayınlandı mı? 2012 Özürlü Memur Seçme  Sınavı (2012-ÖMSS) 29 Nisan 2012 Pazar günü 81 il merkezinde, toplam 968 binada, 12.128 salonda, 41.756 görevli ve 60.375 adayın katılımı ile Türkiye'de ilk kez gerçekleştirildi.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, ÖSYM tarafından resmi açıklamada; "29 Nisan 2012 tarihinde yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavının (2012-ÖMSS) temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir. Adaylara duyurulur." denildi.

Ayrıca, 2012-ÖMSS Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları konusunda; "Telif Hakkı: ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan sınav soru kitapçıklarının telif hakkı ile koruma altındadır. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan Hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması ya da kullanılması yasaktır." uyarısı yapıldı.

İşte o adres: http://osym.gov.tr/belge/1-13434/omss-soru-kitapciklari-ve-yanitlari.html  

Tıklayın:

http://osym.gov.tr/belge/1-13434/omss-soru-kitapciklari-ve-yanitlari.html

2012 ÖMSS Sınavı Soru ve cevapları yayınlandı mı? 2012 Özürlü Memur Seçme  Sınavı (2012-ÖMSS) 29 Nisan 2012 Pazar günü 81 il merkezinde, toplam 968 binada, 12.128 salonda, 41.756 görevli ve 60.375 adayın katılımı ile Türkiye'de ilk kez gerçekleştirildi. Sınav sonuçlarını ÖSYM, tarihinde ilk kez bu sınavda, ve bu kadar kısa bir sürede, sınavdan sonraki 19. günde açıklayarak büyük bir başarıya imza atmıştır. ÖSYM, "Hedefimiz, sınav sonuçlarını daha da kısa sürede açıklayarak, adayların diğer sınavlara hazırlanması için daha uzun süre sağlamaktır." açıklaması yaptı.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, ÖSYM'nin resmi web sitesinden yapılan açıklamada ÖSYM ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü uzmanlarının yaklaşık 9 ay süren yoğun çalışmaları, diğer kamu/özel kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin büyük desteği sonucunda tüm adayları en iyi koşullarda sınava almak için gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığı belirtildi.

Kamuoyundan gelen bilgilendirme talepleri üzerine bu sınava ilişkin genel bilgiler aşağıda verildi: Sınava Giriş ve Güvenlik Kontrolleri: Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunlu olduğu ifade edildi. Adaylar sınava, Sınava Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı veya pasaportları ile kabul edilecek.

Adayların Sınava getirmelerinin yasak olduğu araç-gereçler şunlar: Sınava; cep telefonu, çanta, cüzdan, saat, elektronik büyüteç, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve elektronik/mekanik cihazla, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, sözlük, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla giremezler. Sınav binalarında emanet alınmayacağından adayların bu eşyalarını sınav binalarına getirmemeleri gerekmektedir. Adaylara; kalem, silgi, kalemtıraş ÖSYM tarafından sağlanacak, her salonda en az bir duvar saati bulunacaktır. Bu nedenle adaylar sınava kalem, silgi, kalemtıraş, saat getiremezler.

DİKKAT: Sınav binasına cep telefonu vb. cihaz ile girmek kesinlikle yasak. Sınav sırasında cep telefonu vb. cihaz taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacak.

Adayların Sınava Getirebilecekleri Araç Gereç, Eşya vb.:Adaylar, Sınava Giriş Belgelerinde yazılı olan araç gereçle ve ilaçları ile sınava girebilecek. Belgede belirtilmeyen ancak, özürlü adayın özrü nedeniyle yanında bulundurmasının zorunlu olduğu sınav güvenliğini bozmayacak bir araç-gereç vb. söz konusu olduğunda Bina Sınav Sorumlusunun onayı ile aday sınava alınacaktır. Adaylar sınava, ilaç, yiyecek ve içecek getirebilecekler.

(e-ha)  • Facebook Yorumlar
  • Yorumlar (1 yorum)
  • Yorum Yaz
  • Arkadaşına Gönder

Facebook Yorumları

Haberin Yorumları

Bu habere toplam 1 yorum yapıldı. Sizde yorum yapmak ister misiniz? Tıklayın

selçuk
2012-04-29 14:24:40

BÖyle sınav yapılmaz
2-3 aydır yapılacagı belli olan bu sınav kpss formunda yapılmıştır. Güvenilir olan osym her konuda 1 olaya imza attığı gibi öss-ygs-kpss sınavlarında olduğu gibi de. bunda da başarısızlık yapmıştır. kpss formuna hazırlanmak 1 yıl alırken bu sınava nasıl 2 ayda hazırlanılacak dusunulmeden havuzdan çekilmiş sorular ...

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Haberi Arkadaşınıza Gönderin

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin...EĞİTİM HABERLERİ

SON YORUMLAR

Galatasaray Bursaspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (GS-Bursa)
YORUM bursa sporu 6-1 yendiğimiz gibi bu günde yenerek finale ... - muhammet

İşte Galatasaray Sivaspor maçı kadrosu (GS-Sivas maçı)
YORUM galatasaraya yazıklar olsun - didier

Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan OKAN KALE 7. kattan ölüme atladı
YORUM haberdeki kisinin fotosunu : http://i.hizliresim.com/382X60.jpg - ali sahin

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !