PTT 1. Lig'in 37. hafta maç programı belli oldu

Dünya Sanat Günü Karma Resim Sergisi

Masa başında oturuş pozisyonu çok önemli

New York Otomobil Fuarı Alıcı bekliyor

58 İlde Nüfus Müdürleri Değişti

İçişleri Bakanlığı Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Müdürleri Kararnamesi yayınlandı Yayınlanan Kararnameye Göre 58 İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Yer Değişikliği yaptı.
TÜRKİYE 07 Ağustos 2012 Salı - 09:27
YAZI BOYUTU: A A Aİçişleri Bakanlığı Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Müdürleri Kararnamesi yayınlandı Yayınlanan Kararnameye Göre 58 İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Yer Değişikliği yaptı.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri Kararnamesi ile Ankara İl Nufüs ve Vatandaşlık Müdürü Fehmi Tercan, Erzurum İl Nüfus ve vatandaşlık müdürlüğüne,Antalya İl Nüfus ve vatandaşlık müdürü Hacı Temel, Siirt İl Nüfus ve vatandaşlık Müdürlüğüne, Bursa İl Nüfus ve vatandaşlık Müdürü Salih Yaşar Kars İl Nüfus ve vatandaşlık Müdürlüğüne Ordu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ayşe Serap Güney Muğla İl Nüfus ve vatandaşlık Müdürlüğüne,İstanbul İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü de Kilis İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne atandı.Çorum il nüfus ve vatandaşlık müdürü Ruşen Nergis Sakarya´ya,Kayseri İl Nüfus ve vatandaşlık Müdürü Emrullah Akdemir ise Çorum il nüfus ve vatandaşlık Müdürlüğüne getirildi.Kayseri il Nüfus ve vatandaşlık müdürlüğüne ise Adana il Nüfus ve vatandaşlık Müdürü atandı.Mardin İl Nufus ve Vatandaşlık Müdürü,Aksaray il Nüfus ve vatandaşlık müdürlüğüne atandı.

Ordu Nüfus ve Vatandaşlık İL Müdürü Ayşe Serap Güney Muğla İl Müdürlüğü görevine getirildi. Güney’in yerine henüz atama yapılmadı.

Nüfus Müdürleri arasında uzun yıllardır yapılamayan atamalar İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından gerçekleştirildi. 2. Hizmet Bölgesinde yer alan Ordu İl Müdürü Ayşe Serap Güney, 1. hizmet bölgesi olan Muğla’ya atandı.

1.Bölgede uzun yıllar görev yapan ve görev yerleri değiştirilemeyen birçok il müdürü bu kararnameyle başka illere gönderildi.

Bursa’da 27 yıl görev yapan İl Müdürü Salih Yaşar Kars’a, İstanbul’da 14 yıldır görev yapan İl Müdürü de Kilis’e atandı.

58 il Müdürünü kapsayan atamanın adil ve hakkaniyet içerisinde yapıldığı belirtilirken kararnamenin daha önceki İçişleri Bakanları döneminde çıkartılamadığı ifade edildi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in uzun yıllar hazırlanamayan kararnameyi çıkartması Nüfus Müdürleri arasında şaşkınlıkla karşılandı.

800 bin nüfusu bulunan Muğla hem turizm merkezi hem de büyükşehir adayı bir şehir olarak biliniyor.

Ayşe Serap Güney’den boşalan Ordu İl Müdürlüğü görevine Bayburt Müdürü Cevat Şahin’in getirileceği öğrenildi. Şahin’in Ordu Gölköylü olduğu Ordu’ya atamasının önümüzdeki günlerde yapılacağı kaydedildi.

Atama Kararnamesinin, Ramazan ayı´na ve Üniversite Kayıt Dönemine rastlaması ataması yapılan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlerinin tepkisine neden oldu. Ramazan Bayramı´nın Yaklaşmış olması ve Üniversite´ye kayıt yaptırmak durumunda bulunan İl Müdürleri Atama kararnamesi nedeni ile önemli sıkıntılar Yaşayacağı ifade ediliyor.

Abdullah Ortaç (e-ha) Ankara  • Facebook Yorumlar
  • Yorumlar (0 yorum)
  • Yorum Yaz
  • Arkadaşına Gönder

Facebook Yorumları

Haberin Yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yapılmadı

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz? Tıklayın

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Haberi Arkadaşınıza Gönderin

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin...TÜRKİYE HABERLERİ

SON YORUMLAR

Galatasaray Bursaspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (GS-Bursa)
YORUM bursa sporu 6-1 yendiğimiz gibi bu günde yenerek finale ... - muhammet

İşte Galatasaray Sivaspor maçı kadrosu (GS-Sivas maçı)
YORUM galatasaraya yazıklar olsun - didier

Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan OKAN KALE 7. kattan ölüme atladı
YORUM haberdeki kisinin fotosunu : http://i.hizliresim.com/382X60.jpg - ali sahin

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

Erken Rezervasyon 300X250 Image Banner