Gözyaşı Geceleri Tövbekâr Osmaniye'de İlgi Gördü

Süt içerek sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirin!

Ödevler eksik yapılıyor ve unutuluyorsa dikkat!

Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi “Eğitim” vurgusu ile açıldı

Adana İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Koç: Cesetlere ulaşmak için havadan ve karadan çalışmalar sürüyor

Adana İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Koç, Adana'nın Kozan ilçesinde baraj kapağının patlaması sonucu sular altında kalan 10 işçinin cesedine ulaşmak için sabah erken saatlerde başlatılan çalışmaların sürdüğünü söyledi.


TÜRKİYE 25 Şubat 2012 Cumartesi - 17:06Albay Murat Koç, Gökdere Barajı Göksu Deresi çevresinde yakınlarının çıkarılmasını bekleyen gözü yaşlı ailelere arama çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.
Koç, dün olayın yaşanmasının ardından planlama yaptıklarını belirterek, İl Sivil Savunma Ve İl Emniyet Müdürlüğü kurtarma ekipleri ile birlikte belirledikleri 5 bölgede 12 asayiş, 2 de komando timi ile arama çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.
        
        İz takip köpek timleriyle de çalışmaları desteklediklerini anlatan Koç, "Arazi çok çetin. Yaklaşık 30 kilometre derinliği var. Tüm derinlik bölgelerinde özellikle derenin kıvrım yapmış olduğu yerlerde komando timleri ve uzman ekiplerle aynı zamanda su altı ekipleri ile de su üstünden yapılan gözle taramalarla sonuç almaya gayret ediyoruz. Şu anda kurtarma helikopteri de havadan destekliyor. Onun verdiği bilgilerle yer ekipleri yönlendiriliyor. Vatandaşlarımızın hiç endişesi olmasın cesetlere ulaşacağız." diye konuştu.

cihan
comments powered by Disqus