Gözyaşı Geceleri Tövbekâr Osmaniye'de İlgi Gördü

Süt içerek sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirin!

Ödevler eksik yapılıyor ve unutuluyorsa dikkat!

Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi “Eğitim” vurgusu ile açıldı

Ankara - İzmir İstanbul Gezi parkı olayları seyret

Ankara - İzmir İstanbul Gezi parkı olayları seyret, Gezi Parkı nedir? gezi parkında neler oluyor? gezi parkı yürüyüşlerinde son durum, gezi parkı gösterileri neden Tv vermiyor? Başkentte, sabah saatlerine kadar devam eden gösterilerde işe gitmek üzere yollara çıkan vatandaşlar, polisin gazlı müdahalesi sonrası yoğun gazdan etkilendi.


GÜNCEL 01 Haziran 2013 Cumartesi - 19:24Ankara - İzmir Gezi parkı olayları canlı video izle! Gezi Parkı nedir? gezi parkında neler oluyor? gezi parkı yürüyüşlerinde son durum, gezi parkı gösterileri neden Tv vermiyor? Başkentte, sabah saatlerine kadar devam eden gösterilerde işe gitmek üzere yollara çıkan vatandaşlar, polisin gazlı müdahalesi sonrası yoğun gazdan etkilendi.

Sabah mesaisine gitmek için Atatürk Bulvarı'nı kullanan bir vatandaş, polisin göstericilere müdahale ettiği sırada yoğun gazın arasında kaldı. Bir ara durup dinlenen ve sonrasında karşıya güçlükle geçen vatandaşın gözlerinden yaş geldiği görüldü. Şahıs, duruma ‘lanet olsun” diyerek tepki gösterdi.

Gösterilerin devam ettiği bulvar üzerinde kaldırımda yürüyen bir vatandaşın da yaralandığı görüldü. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan vatandaşın yüzündeki kanlar dikkat çekti. Şahsın, polisle göstericiler arasında kaldığı sırada başına isabet eden bir maddeyle yaralandığı iddia edildi.

Öte yandan, göstericilere müdahale edildiği İnönü Bulvarı'nda trafik kazası yaşandı. Bahçeli istikametine seyreden bir cip yoldan çıkarak ağaca çarptı. Cipin çarptığı ağaç yola devrilirken, yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.

Başkentte, dün akşam saatlerinde başlayan gösteriler günün ilk ışıklarına kadar devam etti. Olayların yaşandığı Kızılay’daki bankalar ve işyerleri büyük çapta hasar gördü.

Çok sayıdaki banka şubesinin dış camları ve bankamatikleri, atılan taşlar nedeniyle parçalandı. Bazı taşların ise şubelerin içine girdiği görüldü. Olay yerine gelen banka yetkilileri zararı tespit etmeye çalışıyor. Bazı işyeri sahipleri ise kaldırım üzerindeki taşları temizledi.

Caddeye gelen Ankara Emniyeti Olay Yeri İnceleme ekipleri bankaların hasar gören yerlerinde incelemelerde bulundu. Polis ekiplerinin, camlarda parmak izi araştırması yaptıkları da görüldü.

İzmir

İzmir’de, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayları protesto etmek için dün akşam saatlerinden itibaren toplanarak Basmane ve Alsancak semtlerinde polisle çatışan grupların eylemleri saat 06.30’a kadar sürdü. Göstericilerin birçok işyeri, banka ve sokak levlaharına zarar verdiği olaylarda 92 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayları protesto etmek amacıyla dün Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen gösteri sonrası İzmir sokakları hareketlendi. Burada yapılan gösteriden ayrılan bir grup Basmane semtinde bulunan AK Parti Konak İlçe Başkanlığı’na yürümek istedi.

Polisin Basmane Meydanı’nda durdurduğu grup, polise taş, şişe ve sopalarla saldırdı. Polis, gruba tazyikli su ve gazla müdahale etti. Basmane Meydanı’ndaki olayların ardından gruplar bu kez Alsancak semtinde toplandı. Saat 21.00’de Talatpaşa Bulvarı’nda toplanan grup, yolu yaklaşık 3 saat trafiğe kapattı. Polisin müdahalesi sonrası buradan da dağıtılan grup sokak aralarına kaçtı.

SABAHA KADAR SÜRDÜ

Alsancak’ta polisin dağıttığı göstericiler, sokak aralarında 50’şer, 100’er kişilik gruplar halinde bir kez daha Basmane’de bulunan AK Parti Konak İlçe Başkanlığı’na yürümek istedi. Göstericiler, güzergahları üzerinde bulunan birçok banka şubesi ile iş yerinin camlarını kırarak zarar verdi. Çevik Kuvvet polisinin Basmane’de aldığı önlemler grubun AK Parti binasına yaklaşmasını önledi. Basmane’de polise taş ve şişe fırlatan göstericiler sabah saat 06.00 sıralarında 1. Kordon istikametine doğru kaçtı.

Polis ekiplerinin kovaladığı göstericilerden bazıları Pasaport’ta bulunan Kantar Polis Merkezi’ne doğru kaçtı. Yakalanacaklarını anlayan bazı göstericiler burada bulunan kafelere girdi. Çevik kuvvet polisleri kafelere girerek gizlenen göstericileri tek tek gözaltına aldı. Dün akşamdan bu yana yaşanan olaylarda toplam 92 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

BURSA POLİSİ MÜDAHALE ETMEDİ

Gece boyunca Taksim Gezi Parkı protestoları yaşanırken Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri eylemcilere müdahale etmedi. Emniyet kuvvetlerine ‘müdahale etmeyin’ talimatı geldiği öğrenildi. Eylemcilerin darp ettiği bir kişi ise kendisine saldıranlardan şikayetçi olacağını söyledi.

 

Tekin Çetin
comments powered by Disqus