Gözyaşı Geceleri Tövbekâr Osmaniye'de İlgi Gördü

Süt içerek sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirin!

Ödevler eksik yapılıyor ve unutuluyorsa dikkat!

Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi “Eğitim” vurgusu ile açıldı

Çanakkale'de 9 bin kişi Hz. Muhammed (SAV)'in hayatından sınava girdi

Çanakkale'de Kutlu Doğum Haftası kapsamında, "Herkes O’nu Okuyor" yarışması düzenlendi. Yarışmada 9 bin kişi, Hz. Muhammed (SAV)'in hayatından sınava girdi. Çanakkale Eğitimciler Derneği (ÇED) organizasyonuyla Çanakkale Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, NT Kırtasiye ve Genç Sinerji Topluluğu (GENÇSİN) tarafından, “Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (SAV)'in Hayatı” adlı kitatan okuma yarışması düzenlendi. Yarışma, il geneli lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yapıldı. Başta Peygamber sevgisinin okuyarak elde edilmesi ve Türk millî eğitiminin genel amaçları doğrultusunda öğrencilerin dikkatlerini kitaba çekmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak, Çanakkale halkının ve üniversite öğrencilerinin kitap okumaya ilgisini arttırmak hedeflendi.


TÜRKİYE 20 Nisan 2013 Cumartesi - 12:10ÇANAKKALE (CİHAN)- Çanakkale'de Kutlu Doğum Haftası kapsamında, "Herkes O’nu Okuyor" yarışması düzenlendi. Yarışmada 9 bin kişi, Hz. Muhammed (SAV)'in hayatından sınava girdi. Çanakkale Eğitimciler Derneği (ÇED) organizasyonuyla Çanakkale Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, NT Kırtasiye ve Genç Sinerji Topluluğu (GENÇSİN) tarafından, “Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (SAV)'in Hayatı” adlı kitatan okuma yarışması düzenlendi. Yarışma, il geneli lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yapıldı. Başta Peygamber sevgisinin okuyarak elde edilmesi ve Türk millî eğitiminin genel amaçları doğrultusunda öğrencilerin dikkatlerini kitaba çekmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak, Çanakkale halkının ve üniversite öğrencilerinin kitap okumaya ilgisini arttırmak hedeflendi.

NT Kırtasiye, "www.canakkaleokuyor.com" ve bu sitede verilen adreslere başvuran 9 bin civarında kişi, Dr. Reşit Haylamaz'ın söz konusu kitabı alarak okumaya başladı. Aylar süren çalışmanın ardından öğrenciler, merkez ve bütün ilçelerde 32 okulda sınava girdi. Test usulü sınavda verilen A ve B kitapçıklarında, 75 soru yöneltildi. Sınavdan öğretmenleri sayesinde haberleri olduğunu belirten 11. sınıf öğrencisi Tuğçe Doğancı, daha sonra kitabı temin ederek çalışmaya başladığını söyledi. Gamze Işık ise sınavın, Hz. Muhammed (SAV)'in hayatını öğrenmesine vesile olduğunu ifade etti. O'nun hayatının herkes tarafından bilinmesinin çok önemli olduğunu belirten Büşra Başar da kitabı okurken birçok şey öğrendiklerini aktardı.

Sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı, ödül törenininse 30 Nisan 2103'te yapılacağı açıklandı. Birinciye akıllı cep telefonu, ikinciye Ipad 2, üçüncüye dizüstü bilgisayar, 4 ile 10. sıra arasındakilere tablet bilgisayar, 11 ile 15 arasındakilere fotoğraf makinesi, 16 ile 20 arasındakilere kol saati, 21 ile 35 arasındakilere mp4çalar, 36 ile 50 arasındakilere mp3çalar hediye edilecek. CİHAN
comments powered by Disqus