PTT 1. Lig'in 37. hafta maç programı belli oldu

Dünya Sanat Günü Karma Resim Sergisi

Masa başında oturuş pozisyonu çok önemli

New York Otomobil Fuarı Alıcı bekliyor

Çanakkale'de 9 bin kişi Hz. Muhammed (SAV)'in hayatından sınava girdi

Çanakkale'de Kutlu Doğum Haftası kapsamında, "Herkes O’nu Okuyor" yarışması düzenlendi. Yarışmada 9 bin kişi, Hz. Muhammed (SAV)'in hayatından sınava girdi. Çanakkale Eğitimciler Derneği (ÇED) organizasyonuyla Çanakkale Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, NT Kırtasiye ve Genç Sinerji Topluluğu (GENÇSİN) tarafından, “Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (SAV)'in Hayatı” adlı kitatan okuma yarışması düzenlendi. Yarışma, il geneli lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yapıldı. Başta Peygamber sevgisinin okuyarak elde edilmesi ve Türk millî eğitiminin genel amaçları doğrultusunda öğrencilerin dikkatlerini kitaba çekmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak, Çanakkale halkının ve üniversite öğrencilerinin kitap okumaya ilgisini arttırmak hedeflendi.
TÜRKİYE 20 Nisan 2013 Cumartesi - 12:10
YAZI BOYUTU: A A AÇANAKKALE (CİHAN)- Çanakkale'de Kutlu Doğum Haftası kapsamında, "Herkes O’nu Okuyor" yarışması düzenlendi. Yarışmada 9 bin kişi, Hz. Muhammed (SAV)'in hayatından sınava girdi. Çanakkale Eğitimciler Derneği (ÇED) organizasyonuyla Çanakkale Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, NT Kırtasiye ve Genç Sinerji Topluluğu (GENÇSİN) tarafından, “Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (SAV)'in Hayatı” adlı kitatan okuma yarışması düzenlendi. Yarışma, il geneli lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yapıldı. Başta Peygamber sevgisinin okuyarak elde edilmesi ve Türk millî eğitiminin genel amaçları doğrultusunda öğrencilerin dikkatlerini kitaba çekmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak, Çanakkale halkının ve üniversite öğrencilerinin kitap okumaya ilgisini arttırmak hedeflendi.

NT Kırtasiye, "www.canakkaleokuyor.com" ve bu sitede verilen adreslere başvuran 9 bin civarında kişi, Dr. Reşit Haylamaz'ın söz konusu kitabı alarak okumaya başladı. Aylar süren çalışmanın ardından öğrenciler, merkez ve bütün ilçelerde 32 okulda sınava girdi. Test usulü sınavda verilen A ve B kitapçıklarında, 75 soru yöneltildi. Sınavdan öğretmenleri sayesinde haberleri olduğunu belirten 11. sınıf öğrencisi Tuğçe Doğancı, daha sonra kitabı temin ederek çalışmaya başladığını söyledi. Gamze Işık ise sınavın, Hz. Muhammed (SAV)'in hayatını öğrenmesine vesile olduğunu ifade etti. O'nun hayatının herkes tarafından bilinmesinin çok önemli olduğunu belirten Büşra Başar da kitabı okurken birçok şey öğrendiklerini aktardı.

Sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı, ödül törenininse 30 Nisan 2103'te yapılacağı açıklandı. Birinciye akıllı cep telefonu, ikinciye Ipad 2, üçüncüye dizüstü bilgisayar, 4 ile 10. sıra arasındakilere tablet bilgisayar, 11 ile 15 arasındakilere fotoğraf makinesi, 16 ile 20 arasındakilere kol saati, 21 ile 35 arasındakilere mp4çalar, 36 ile 50 arasındakilere mp3çalar hediye edilecek. CİHAN  • Facebook Yorumlar
  • Yorumlar (0 yorum)
  • Yorum Yaz
  • Arkadaşına Gönder

Facebook Yorumları

Haberin Yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yapılmadı

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz? Tıklayın

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Haberi Arkadaşınıza Gönderin

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin...TÜRKİYE HABERLERİ

SON YORUMLAR

Galatasaray Bursaspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (GS-Bursa)
YORUM bursa sporu 6-1 yendiğimiz gibi bu günde yenerek finale ... - muhammet

İşte Galatasaray Sivaspor maçı kadrosu (GS-Sivas maçı)
YORUM galatasaraya yazıklar olsun - didier

Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan OKAN KALE 7. kattan ölüme atladı
YORUM haberdeki kisinin fotosunu : http://i.hizliresim.com/382X60.jpg - ali sahin

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !