“Eğitimi yarıda kalan kızlarımız okuyacak”

Milletvekili adayı, çıplak ayakla Meclis'e yürüdü

New York'ta Türk Günü Balosu büyük ilgi gördü

İzmir'de konut dışı ve tarım suyu ucuzluyor

CHP Meclise Giremedi Diye Rüya Görseniz İnanamayın, Rüya değil gerçek

CHP Meclise giremedi ya da giremeyecek diye bir Rüya görseniz inanamazdınız. Karmakarışık rüyalar der geçerdiniz. Peki bunu rüyasında gören biri anlatırsa dersiniz.


SEÇİM 2014 01 Temmuz 2011 Cuma - 15:54CHP Meclise Giremeyecek diye bir Rüya görseniz inanamazdınız. Karmakarışık rüyalar der geçerdiniz. Peki bunu rüyasında gören biri anlatsa ne düşünürsünüz.
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) diğer adıyla e-Haber Ajansı Kurucusu Mevlüt Yiğit Ufuk Köşesinde kaleme aldığı yazısında bir rüyasını anlattı. Tabirini siz okuyuculara bırakıp yazıyı aynen yayınlıyoruz.
Seçimlerden bir ay kadar önceydi. Bir akşam rüyamda seçim sonuçları açıklandığıyla ilgili bir rüya gördüm. Hayırdır inşaallah diyerek rüyayı bir çok kişiye de anlattım.
Ama rüyadaki gördüklerimi bir temele oturtamadım, neyin neyi karşıladığını bir türlü çözemedim.
Rüya şuydu: Seçimler bitmiş sandıklar açılıyor ve sandıklardan çıkan sonuçları tasnif edip hangi parti kaç milletvekili çıkarıyor diye hesap yapıyoruz. Bütün sonuçlar açıklandı. Sonuç: AK Parti çoğunluk oyla iktidar olma şansını yakaladı Hükümeti Kurma görevi alacak bir sayıda milletvekili çıkarıyor. CHP Milletvekili çıkaramıyor. MHP Milletvekili çıkarıp Meclise giriyor. O anda benim rüyadaki refleksim şu oldu: "Vay be! AK Parti Hükümet, MHP Anamuhalefet, CHP Mecliste yok." Sonra da uyandım.
Rüyayı korkarak anlattım bir çok kimseye. Ama CHP'nin Meclise giremeyeceğini kimse -Ben de dahil- ihtimal dahilinde görmedi. Ne zaman ki Bugün 29 Haziran 2011 Saat 14:40 sularında dünkü Meclisteki oylama aklıma geldi. Bir de benim rüya. Aynısıyla çıkmıştı: AK Parti Hükümeti Kurmak üzere TBMM'de yemin etti. MHP de yemin ederek TBMM'de yerini aldı. CHP seçilmesine rağmen yemin etmeyince Meclis dışı kaldı. 
Tavşan dağa küsmüş dağın haberi bile olmamış. CHP Meclise küstü Milletin umurunda değil. Şu anda Mecliste Hükümet kuracak sayı da mevcut, Muhalefet yapacak sayı da mevcut. AK Parti de MHP'de bu saatten sonra hiç birşey yapmamalı bence. CHP Milletvekilleri gelirlerse TBMM orada, gelmezlerse paşa gönülleri bilir. 
Bu bir rüya fakat çıkabilir: CHP Meclise Giremeyecek.

Yazının Orijinali için: http://www.e-haberajansi.com/yazar-oku.php?yazi=20

  (e-ha)
comments powered by Disqus


Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

ukash bayi