Beşiktaş Fenerbahçe derbi maça nefesler tutuldu

Antik Kent Hasankeyf (Turizm Haftası)

Muğla'da 4,1 şiddetinde deprem

Twitter Hesapları Kapatıldı

DGS - 2012 DGS Sınavı soru ve cevapları açıklandı, 2012 DGS Sonuçları ne zaman?

DGS - 2012 DGS Sınavı soru ve cevapları açıklandı, 2012 DGS Sonuçları ne zaman? Net bir açıklama yok. ÖSYM resmi web sitesinden 15 temmuz tarihli yapılan açıklamda; "Sınavın temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı madde analizleri tamamlandıktan sonra yayımlanacak." denildi. Adaylar aldıkları puana göre bir an önce DGS sonuçlarını görerek hayatlarını planlamak istiyorlar. ÖSYM bir an önce DGS Sınavı soru ve cevapları ile sonuçlarını merak ediyorlar. 2012 DGS Giriş Belgesi, ais.osym.gov.tr adresinde. 2012 Dikey Geçiş Sınavı Giriş Belgesi ais.osym.gov.tr ÖSYM DGS 2012 Dikey Geçiş Sınavı Sınava Giriş Belgeleri konusunda bir açıklama yaptı. 15 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olan 2012-DGS’ye başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandığı bildirildi. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır.
EĞİTİM 21 Temmuz 2012 Cumartesi - 08:40
YAZI BOYUTU: A A ADGS - 2012 DGS Sınavı soru ve cevapları açıklandı, 2012 DGS Sonuçları ne zaman? Net bir açıklama yok. ÖSYM resmi web sitesinden 15 temmuz tarihli yapılan açıklamda; "Sınavın temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı madde analizleri tamamlandıktan sonra yayımlanacak." denildi. Adaylar aldıkları puana göre bir an önce DGS sonuçlarını görerek hayatlarını planlamak istiyorlar.  
2012-DGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı: http://osym.gov.tr/belge/1-13598/2012-dgs-soru-kitapcigi-ve-cevap-anahtari.html  
ÖSYM bir an önce DGS Sınavı soru ve cevapları ile sonuçlarını merak ediyorlar. 2012 DGS Giriş Belgesi, ais.osym.gov.tr adresinde. 2012 Dikey Geçiş Sınavı Giriş Belgesi ais.osym.gov.tr ÖSYM DGS 2012 Dikey Geçiş Sınavı Sınava Giriş Belgeleri konusunda bir açıklama yaptı. 15 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olan 2012-DGS’ye başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandığı bildirildi. ÖSYM resmi web sitesinde yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "15 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olan 2012-DGS’ye başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, TC Kimlik Numarası ve şifreleri ile 6 Temmuz 2012 günü saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.Sınava Giriş Belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.

Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur." 

GS 2012-DGS : Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı yayınlandı. ÖSYM resmi web sitesinde yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "15 Temmuz 2012 tarihinde yapılan 2012-Dikey Geçiş Sınavının (DGS) temel soru kitapçığı ile cevap anahtarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Sınavın Sözel Bölümünde yer alan 26., 27., 28. ve 29.sorusu baskı kalitesindeki bozukluk nedeniyle iptal edilmiştir. Testin ilgili bölümünde cevabı bulunan tüm adayların bu sorulara doğru cevap verdikleri kabul edilerek değerlendirme yapılacaktır. Adaylara duyurulur." denildi. 
Sadece Cevapları Sayfalarımızda da bulabilirsiniz. Soru sayfaları için ÖSYM'nin ilgili sayfasını ziyaret ediniz. 

2012-DGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı: http://osym.gov.tr/belge/1-13598/2012-dgs-soru-kitapcigi-ve-cevap-anahtari.html 

 (e-ha) DGS Haberleri  

Diğer Haber: http://www.e-haberajansi.com/dgs-2012-dgs-soru-kitapcigi-ile-cevap-anahtari-yayinlandi-qr-kod-ile-sonucu-ogren-103888.html   • Facebook Yorumlar
  • Yorumlar (0 yorum)
  • Yorum Yaz
  • Arkadaşına Gönder

Facebook Yorumları

Haberin Yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yapılmadı

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz? Tıklayın

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Haberi Arkadaşınıza Gönderin

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin...EĞİTİM HABERLERİ

SON YORUMLAR

Galatasaray Bursaspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (GS-Bursa)
YORUM bursa sporu 6-1 yendiğimiz gibi bu günde yenerek finale ... - muhammet

İşte Galatasaray Sivaspor maçı kadrosu (GS-Sivas maçı)
YORUM galatasaraya yazıklar olsun - didier

Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan OKAN KALE 7. kattan ölüme atladı
YORUM haberdeki kisinin fotosunu : http://i.hizliresim.com/382X60.jpg - ali sahin

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !