Gözyaşı Geceleri Tövbekâr Osmaniye'de İlgi Gördü

Süt içerek sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirin!

Ödevler eksik yapılıyor ve unutuluyorsa dikkat!

Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi “Eğitim” vurgusu ile açıldı

Emekliler burada ikinci baharlarını yaşıyor

Emekliler burada ikinci baharlarını yaşıyor, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından iç tefrişatı yapılarak hizmet kalitesi arttırılan ‘İkinci Bahar Kültür Merkezi’ emeklilere önemli hizmetler veriyor.


TÜRKİYE 25 Mart 2013 Pazartesi - 16:42GAZİANTEP (CİHAN)- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından iç tefrişatı yapılarak hizmet kalitesi arttırılan ‘İkinci Bahar Kültür Merkezi’ emeklilere önemli hizmetler veriyor.

Gazikent Mahallesi’nde tadilatı yapılarak emeklilerin hizmetine sunulan kulübün geçmişi 27 yıla dayanıyor. Parkın içinde son derece nezih ve konforlu bir ortamda semtin emekli sakinlerine hizmet veren kulüpte, emekliler çaylarını içip, kitap okuyarak ve sohbet ederek hoşça vakitler geçiriyor. Çeşitli aktiviteler ve okuma etkinliklerinin yanında satranç, dama ve geleneksel el oyunları oynayan emekliler için dinlenme odası ile televizyon odası da bulunuyor. Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün de katkı verdiği yaşlılar kulübünde, iki hafta da bir psikolojik destek hizmet veriliyor. Kulüpte bulunan yaşlılara genel sağlık tarama hizmeti verilirken düzenli olarak temel kontrolleri yapılıyor.

Halk Sağlığı Merkezi’nde periyodik sağlık taraması için gelen Psikolog Hüseyin Durak ve hemşire Özgül Karaköse, "Biz sizlerin deneyimlerinden yararlanacağız. Çünkü sizin deneyimleriniz ve tecrübeleriniz bizlere yol gösterici oluyor. Bir toplumun sağlıklı olması için öncelikle sağlıklı nesillerin olması gerektiğini biliyoruz. Bizler sizlerden çok şeyler öğreneceğiz." diye konuştu.

Haftanın 6 günü yaşlıların hizmetinde olan kulüp, sabah saat 08.00 ile 17.00 arasında açık kalacak. Tüm masrafları Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından karışlanan yaşlılar kulübünde, bilgi ve birikimleri olan yaşlılar bu tecrübelerini diğer arkadaşlarına aktarıyor.

 

CİHAN
comments powered by Disqus