Dünya Sanat Günü Karma Resim Sergisi

Masa başında oturuş pozisyonu çok önemli

New York Otomobil Fuarı Alıcı bekliyor

'Trafik Güvenliği Medya Ödülleri' sahiplerini buldu

Karne Notu zayıf olan öğrenciye nasıl davranmalı?

Karne Notu zayıf olan öğrenciye nasıl davranmalı? Kırık karneye şiddet göstermeyin! Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 16 milyon öğrenci yarın karne alacak. Veli ve öğrenciler büyük bir heyacanla karneyi beklerken eğitimciler ebeveynlere, “Kırık karneye şiddet göstermeyin, şiddet aslında şiddet içerir. Çocuğunuzu dinleyin” uyarısında bulunuyor.
GÜNCEL 24 Ocak 2013 Perşembe - 13:28
YAZI BOYUTU: A A ABURSA (CİHAN)- Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 16 milyon öğrenci yarın karne alacak. Veli ve öğrenciler büyük bir heyacanla karneyi beklerken eğitimciler ebeveynlere, “Kırık karneye şiddet göstermeyin, şiddet aslında şiddet içerir. Çocuğunuzu dinleyin” uyarısında bulunuyor.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, karnenin bir durum tespiti olduğunu belirterek, “Karneden herkesin bir ders çıkarması lazım. Öğretmen, veli ve öğrenci üçlüsü dahilinde herkes bu karneyi kendine göre değerlendirecek. Veli eline karneyi aldığı zaman, ‘benim karnem nedir?’ diyecek. Öğretmen, ‘Benim bunda katkım nedir?’, öğrenci de ‘Bu nasıl oldu?’ değerlendirmesi yapacak. Bu üçlü, bundan sonra ne yapabilecekleri konusunda değerlendirme yapmalıdır. Veli, ‘Nasıl çocuğuma yardımcı olabilirim?’, öğretmen ‘daha fazla çocukla nasıl ilgilenebilirim ve hangi çalışmaları yapabilirim?’ diye düşünmelidir. Şiddet kullanılmaması lazım. Şiddet şiddeti içerir aslında. Çocuklarla ne kadar yakından ilgilenirseniz onları olduğu gibi kabul ederseniz başarıyı yakalarsınız. Çocuklarımız bizim çocuklarımız. Bizzat ilgilenelim, onunla paylaşalım, onu dinleyelim. Dinledikten sonra herşeyi çözeceğimize inanıyorum bu yarı dönem dünyanın sonu değil” dedi.

Karnesinde kırık not olabilecek öğrencilere de seslenen Gülsar şunları kaydetti: "Karnede zayıf olması, başarısız olduğunuz anlamına gelmiyor. Bu gayet normaldir. Her insanın yaşamında inişler çıkışlar olur. Ama bizim için durum tespiti yapmak önemli. Şimdi siz bu karneyi alarak annenizle-babanızla nedir benim eksiklerim, hangi derslerime daha çok çalışmam gerekir, durum tespiti yapacaksınız. Bu yarıyıl değerlendirmesidir, dünyanın sonu değil." CİHAN  • Facebook Yorumlar
  • Yorumlar (0 yorum)
  • Yorum Yaz
  • Arkadaşına Gönder

Facebook Yorumları

Haberin Yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yapılmadı

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz? Tıklayın

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Haberi Arkadaşınıza Gönderin

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin...GÜNCEL HABERLERİ

SON YORUMLAR

Galatasaray Bursaspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (GS-Bursa)
YORUM bursa sporu 6-1 yendiğimiz gibi bu günde yenerek finale ... - muhammet

İşte Galatasaray Sivaspor maçı kadrosu (GS-Sivas maçı)
YORUM galatasaraya yazıklar olsun - didier

Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan OKAN KALE 7. kattan ölüme atladı
YORUM haberdeki kisinin fotosunu : http://i.hizliresim.com/382X60.jpg - ali sahin

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

bayram-banner en-ozel-bayram_ Image Banner