Gözyaşı Geceleri Tövbekâr Osmaniye'de İlgi Gördü

Süt içerek sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirin!

Ödevler eksik yapılıyor ve unutuluyorsa dikkat!

Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi “Eğitim” vurgusu ile açıldı

KPSS Sonuçları - KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonuçları

KPSS Sonuçları - KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonuçları sınavadan genelde 30 işgünü sonrası açıklanıyor. Ekstra olarak bazen daha erken tarihte açıklandığı da oluyor. Bazen kopya iddiası veya söylentisi durumlarında ÖSYM inceleme ve araştırmalarını sürdürdüğü içn 30 günden fazla da sürebiliyor. ÖSYM Tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak yapılır yapılmaz okuyucularımıza ve kamuoyuna buradan duyuracağız. KPSS Sınav Sonucu, 2012 KPSS Sınav Sonuçları, ÖSYM, KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonucu, KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonuçları.22-23 eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleşen KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınav sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS 2012 sınavına giren adaylar ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı merakla beklemekte, 2012 KPSS Sınav sonuçları nasıl öğrenilecek? KPSS Hakkında herşey:


GÜNCEL 12 Ekim 2012 Cuma - 12:22KPSS Sonuçları - KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonuçları sınavadan genelde 30 işgünü sonrası açıklanıyor. Ekstra olarak bazen daha erken tarihte açıklandığı da oluyor. Bazen kopya iddiası veya söylentisi durumlarında ÖSYM inceleme ve araştırmalarını sürdürdüğü içn 30 günden fazla da sürebiliyor. ÖSYM Tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak yapılır yapılmaz okuyucularımıza ve kamuoyuna buradan duyurulacak.  KPSS Sınav Sonucu, 2012 KPSS Sınav Sonuçları, ÖSYM, KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonucu, KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonuçları.22-23 eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleşen KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınav sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS 2012 sınavına giren adaylar ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı merakla beklemekte, 2012 KPSS Sınav sonuçları nasıl öğrenilecek? 

Kamu personeli seçme sınavı, yani genel olarak bilinen adıyla Kpss, kamu alanında çalışmak isteyen adayların tabi tutulduğu, ilk olarak 1999 tarihinde Devlet Memurları testi adıyla uygulanmaya başlanan ve şuan hala uygulanan bir testtir. Kendi içinde gruplara ayrılarak, personelin yeterliliğini ölçmeyi amaçlar. Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümlerinin herkes tarafından cevaplanması gerekirken, diğer Yabancı Dil, Eğitim Bilimleri,Hukuk,İktisat,İşletme,Maliye,Muhasebe,Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkisi, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümleri adayların uzmanlıklarına göre seçtikleri testlerdir. 

2012 KPSS Sonuçlarına göre ilk yerleştirme için ,DPB kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri 22 Ağustos-21 Eylül tarihleri arasında topladılar. Bu kadrolar 19 Ekim'de ÖSYM Başkanlığına bildirilecek ve 19-28 Kasım tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca tercihler alınacak.
2012 KPSS Sonuçlarına göre yerleştirmeler için tercihler Lisans , Ön Lisans ve Ortaöğretim adaylarından aynı anda alınmaktadır. Bu yüzden Lisans mezunu adaylar öncelikle 23 Eylül 2012'de Ortaöğretim Önlisans adayları için gerçekleştirilen KPSS'nin sonuçlarını bekleyeceklerdir.
2012 KPSS Lisans ,Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavının sonuçları, 2014 yılında yapılacak sınava kadar açılacak tüm memur, işçi ve sözleşmeli personel alımlarında kullanılacaktır.
ÖSYM tarafından açıklanan 2013 sınav takvimine göre 2013 yılında sadece öğretmenlik ve müfetttiş, uzman, denetmen yardımcılığı olarak adlandırılan KPSS-A kadroları için sınav yapılacaktır. Başkaca bir sınav yoktur.
2013 yılının hangi aylarında alım yapılacağı Ocak ayında, daha önceki yıllarda da olduğu gibi Devlet Personel Başkanlığınca ilan edilecektir. Bu aylar, 2012 yılında Haziran ve Kasım ayı olarak belirlenmişti. 2013 yılında da aynı aylar belirlenebilir.
_ÖSYM, yukarıdada belirttiğimiz gibi kamu kurumlarının boş kadrolarını yayınlıyor. Adaylar kendi bölüm mezuniyetini arayan kadroları tercih ediyor. Puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılıyor ve adaylar herhangi bir sözlü sınav işlemine tabi tutulmadan kadrolara atanıyor
Adaylar İş-Kur tarafından yönlendirilen daimi ve geçici işçi alımları ile sözleşmeli 4-B personel alımlarına ait ilanlara Kpsscafe.com ilan sayfasında yayınlanan ilanlara başvurabilirler.

KPSS Sonuçları - KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Sınav Sonuçları açıklandığında burdan bakabilirsiniz: KPSS   https://sonuc.osym.gov.tr/

 (e-ha) KPSS Haberleri
comments powered by Disqus