Belediye Başkanından anlamlı ziyaret
28-04-2019 15:52

Belediye Başkanından anlamlı ziyaret

Clausen, Vatan Caminin ve cemaatinin yaptıkları hizmetlerle örnek olduğunu ve camiyi Bielefeld´in önemli bir parçası olarak gördüğünü söyledi.

Belediye Başkanından anlamlı ziyaret
ANKARA (e-ha) Clausen, Vatan Caminin ve cemaatinin yaptıkları hizmetlerle örnek olduğunu ve camiyi Bielefeld´in önemli bir parçası olarak gördüğünü söyledi.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Bielefeld Büyükşehir Belediye Başkanı Pit Clausen, Vatan Camini ziyaret etti. Irkçılıkla Mücadele haftası nedeniyle, uyum bürosundan Annegret Grewe ve Kadim Uzunyayla ile beraber camiyi ziyeret eden Clausen, Cuma namazı öncesi kısaca cemaate seslendi. 
Vatan Camisinin Bielefeld´e katkılarından ve önemli sosyal hizmetlerinden bahseden Belediye Başkanı, aynı zamanda Bielefeld şehrinde İslam düşmanlığına izin vermeyeceklerini belirtti. Clausen, Vatan Caminin ve cemaatinin yaptıkları hizmetlerle örnek olduğunu ve camiyi Bielefeld´in önemli bir parçası olarak gördüğünü söyledi. Vatan Camii Başkanı Murat Kayıplar ve İmam Necip Gümüş misafirleri selamladılar ve cemaat namına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler. İmam Murat Demirel´in türkçe okuduğu hutbe, ardından Dr. Cemil Şahinöz tarafindan almanca okundu. 
Cuma namazından sonra Belediye Başkanı camiyi gezdi, ardından dernek yöneticileriyle biraraya geldi. Görüşmede hem Vatan Caminin yaptığı hizmetler hemde Bielefeld´deki güncel konular ele alındı. 
e-Haber Ajansı (e-ha)