Gözyaşı Geceleri Tövbekâr Osmaniye'de İlgi Gördü

Süt içerek sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirin!

Ödevler eksik yapılıyor ve unutuluyorsa dikkat!

Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi “Eğitim” vurgusu ile açıldı

Sayısal Loto 19.10.2013 Sayısal Loto sonuçları 19 Ekim Sayısal Loto sonuçları

Sayısal Loto 19.10.2013 Sayısal Loto sonuçları MPİ Sayısal Loto sonucu.Sayısal Loto çekiliş sonuçları.Sayısal Loto çekiliş sonuçları bekleniyor, Milli piyango idaresi 19 Ekim 2013 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizden sizlere duyurulacaktır.Sayısal Loto sonuçları bekleniyor. MPİ 19 Ekim 2013 Sayısal Loto çekiliş sonuçları bu akşam saat 21.00-22.00 saatleri arasında açıklanacak.


SPOR 21 Ekim 2013 Pazartesi - 09:29Sayısal Loto 19.10.2013 Sayısal Loto sonuçları MPİ Sayısal Loto sonucu.Sayısal Loto çekiliş sonuçları.Sayısal Loto çekiliş sonuçları bekleniyor, Milli piyango idaresi 19 Ekim 2013 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizden sizlere duyurulacaktır.Sayısal Loto sonuçları bekleniyor. MPİ 19 Ekim 2013 Sayısal Loto çekiliş sonuçları bu akşam saat 21.00-22.00 saatleri arasında açıklanacak.

 

Milli Piyango İdaresi tarafından her Cumartesi akşamı düzenlenen Sayısal Loto çekilişi bu akşamda aynı düzenle noter huzurunda yapılacak.  Sayısal Loto nedir? Sayısal Loto nasıl oynanır? Sayısal Loto hakkında bilinmesi gerekenler, Sayısal Loto oyununun özellikleri nelerdir?

 

Sayısal Loto Nedir?

İdaremizce 11.11.1996 tarihinden itibaren oynatılmaya başlayan bir oyundur. 1-49 sayı kümesi içinden yapılacak çekiliş sonunda belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan şans oyunudur.

Sayısal Loto nasıl oynanır?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Sayısal Loto oyununun özellikleri nelerdir?

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

Sayısal Loto hakkında bilinmesi gerekenler:

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmı
ş, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.
 
comments powered by Disqus