Gözyaşı Geceleri Tövbekâr Osmaniye'de İlgi Gördü

Süt içerek sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirin!

Ödevler eksik yapılıyor ve unutuluyorsa dikkat!

Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi “Eğitim” vurgusu ile açıldı

SBS-2013 Sınavı saat kaçta başlayacak, SBS'de kaç soru sorulacak!

SBS-2013 Sınavı saat kaçta başlayacak, SBS'de kaç soru sorulacak! sbs sınavı saat kaçta bitecek? SBS-2013 Sınavına 1 milyon 127 bin 211 öğrenci başvurdu, SBS sınavı saat kaçta başlayacak? Sbs sınav öncesi yapılması gerekenler, SBS sınavı kaç saat sürecek? SBS sınavında kaç soru sorulacak? İlköğretim 8. sınıf öğrenciler için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı yarın yapılacak.


EĞİTİM 08 Haziran 2013 Cumartesi - 08:56SBS-2013 Sınavına 1 milyon 127 bin 211 öğrenci başvurdu, SBS sınavı saat kaçta başlayacak? Sbs sınav öncesi yapılması gerekenler, SBS sınavı kaç saat sürecek? SBS sınavında kaç soru sorulacak? İlköğretim 8. sınıf öğrenciler için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı yarın yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Koç, Seviye Belirleme Sınavına (SBS) 1 milyon 127 bin 211 öğrencinin başvurduğunu belirterek, bunların 2 bin 284'ünü engellilerin oluşturduğunu ifade etti.

Engelli adaylar için özel tedbirler uygulanacağını, bu adayların, binaların giriş katlarında sınava alınacağını söyleyen Koç, binalara gelemeyen 41 öğrencinin ise evlerinde ya da hastanelerde SBS'ye girebileceğini bildirdi.

Sınavda, adaylara 100 soru için 120 dakika süre verildiğini, engelli adaylara ise sürenin 30 dakika uzatılacağını kaydeden Koç,  sınavın engelliler düşünüldüğünde saat 12.30'da sona ereceğini ve soru kitapçıklarıyla cevapların Bakanlığın internet sitesinde saat 13.00'te yayınlanacağını açıkladı.

Sınav merkezlerinin yakınında olanlardan hem öğrencilere hem de ailelerine hak ettiği saygıyı göstermelerini isteyen Koç, adayların, saat 10.00'da başlayacak sınava, kimlik kontrollerinin yapılabilmesi için en geç saat 09.30'da sınav merkezlerine gelmelerinin önemli olduğuna dikkati çekti.

Koç, "Öğrencilerin sınav merkezlerine ve salonlarına gelirken tüm vatandaşlarımızın onların bu heyecanlarına anlayış gösterip, gerek trafikte gerekse sınav salonlarını etrafında onları rahatsız edecek davranışlardan kaçınmaları son derece önem arz ediyor. Çocuklarımız ve ailelerimiz için son derece önemli olan bir sınavdan bahsediyoruz. Hep birlikte onlara yardımcı olmaya çalışmalıyız" diye konuştu.

5 - 6  - 7  - 9  - 10 ve 11. Sınıfların Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 09 Haziran 2013 Pazar günü saat 10.00’da başlayacaktır. Sınav, merkezi sistemle ve tek oturum olarak tüm sınav merkezlerinde aynı anda yapılacaktır.

Tekin Çetin
comments powered by Disqus