“Eğitimi yarıda kalan kızlarımız okuyacak”

Milletvekili adayı, çıplak ayakla Meclis'e yürüdü

New York'ta Türk Günü Balosu büyük ilgi gördü

İzmir'de konut dışı ve tarım suyu ucuzluyor

Selçuk Üniversitesinde Olaylar Çıktı-Konyada Gerginlik

Selçuk Üniversitesinde BDP ve karşıt görüşlü iki grup arasında kavga çıktı.Olay yerine gelen polis gruplara müdahale etti.


GÜNCEL 02 Haziran 2011 Perşembe - 11:31Selçuk Üniversitesinde   BDP ve karşıt görüşlü iki  grup arasında kavga çıktı.Olay yerine gelen polis gruplara müdahale etti.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Konya Selçuklu ilçesindeki Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Yerleşkesi'nde BDP'li bir grup ile karşıt görüşlü grup arasında çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Kısa sürede kavgaya dönüşen olaylar;  müdahale için olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve polis sevk edilmesine neden oldu. Kavga sırasında bazı öğrenciler taş ve sopalar kullandığı kavgaya pantolonlarından çıkardıkları kemerleri kullandığı görüldü. Polisler güçlükle olaya müdahale etmeye çalıştı.Güvenlik güçleri, kavga edenlere biber gazı ve copla karşılık verdi. Çoğu öğrenciler yerleşke yakınındaki Bosna Hersek Mahallesi'ne kaçtı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Gerginliğin sürdüğü, Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal'ın öğrencileri sakinleştirmeye çalıştığı gözlendi.

Bir kaç öğrenci ise Fen Edebiyat Fakültesinin önünde terör örgütü aleyhine slogan attı.

Konya'da  daha önce 29 Mayıs Pazar günü BDP İl Teşkilatınca düzenlenen, BDP Genel Başkanı Hamit Geylani'nin katıldığı mitingde olaylar çıkmış, vatandaşlara ve güvenlik güçlerine saldıran bir grup partiliye polis müdahale etmişti. Bazıları serberst bırakılmıştı.

Açıklama için: http://www.e-haberajansi.com/selcuk-universitesi-yonetiminden-sagduyu-cagrisi-676.html

(e-ha) Mehmet Kılıç
comments powered by Disqus


Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

ukash bayi