Süper Lig'de 31. haftanın programı belli oldu

Kupa'da finalin adı Galatasaray-Eskişehirspor

ÖSYM: YDS Sonuçları Açıklandı

Dünya’ya en çok benzeyen gezegen keşfedildi

Tatvan’da mahalle huzur toplantısı düzenlendi

Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı, sorunlar ve sorunların çözüm yollarının bulunması amacıyla mahalle huzur toplantısı düzenledi.
TÜRKİYE 23 Mart 2013 Cumartesi - 12:04
YAZI BOYUTU: A A ABİTLİS (CİHAN)- Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı, sorunlar ve sorunların çözüm yollarının bulunması amacıyla mahalle huzur toplantısı düzenledi.

İlçedeki 22 mahalleyi kapsayacak ve periyodik aralıklarla devam edecek huzur toplantısının ilki bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda mahalle muhtarları, mahalle sakinleri ve kurum amirleri Tuğ, Yeni, Hidayet ve Karataş mahallelerinin sorunlarını masaya yatırdı.

Genel sorunların yanında özellikle gençlerde uyuşturucu madde bağımlılığının önüne geçilmesi için izlenecek yollar tartışıldı.

Toplantıda konuşan Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, mahalle muhtarlarının, mahalle esnaflarının ve okul öğrenci temsilcilerinin istekleri, önerileri, sorunları ve çözüm yollarının görüşüldüğünü söyledi.

Toplantıya katılan tüm katılımcıların sorunlarını dinleyen Kaymakam Erkan, sorunların nasıl giderileceğine dair kurum amirlerinden bilgi istedi. Erkan, özellikle okullardaki aydınlatma sorunu ve kamera sistemi eksikliği konusunda İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak bir çalışma yapmasını istedi.

Tatvan Emniyet Müdürü Hikmet Başer ise hırsızlık gibi olayların önüne geçilebilmesi için emniyet ile vatandaşların birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi. Vatandaşların herhangi bir olumsuz olayla karşılaştıklarında hemen 155 polis imdat hattını arayarak bilgi vermeleri gerektiğini belirten Başer, olayları ancak bu şekilde aşabileceklerini kaydetti. Başer, en yakın zamanda ilçeye mobese sisteminin kurularak faaliyete geçirileceğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahfuz Bayar, ilçede faaliyet gösteren okulların yetersiz olduğunu, 3 okul yapma planları olduğunu, okul yapımı için arazilerin alınması konusunda çalışmaların devam ettiğini anlattı.

Belediye Başkan Vekili Necmettin Özel, ilçedeki çöp sorununun çözümü için belediye ile vatandaşın birlikte hareket etmesinin önemine vurgu yaparak, vatandaşların çöplerini belediyenin belirlediği yerlere koymalarını gerektiğini ifade etti. Özel, kaldırımlara kurulan seyyar tezgahlar ve büyük marketlerin manav reyonlarını kaldırmaya yönelik çalışmaların yapıldığını açıkladı.

İlçe Müftüsü Sebhetullah Kızılşah, sorunların çözümü adına sadece kurumlarla değil toplumla birlikte hareket etmenin önemine değindi. CİHAN  • Facebook Yorumlar
  • Yorumlar (0 yorum)
  • Yorum Yaz
  • Arkadaşına Gönder

Facebook Yorumları

Haberin Yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yapılmadı

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz? Tıklayın

Habere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!

Haberi Arkadaşınıza Gönderin

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin...TÜRKİYE HABERLERİ

SON YORUMLAR

Galatasaray Bursaspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (GS-Bursa)
YORUM bursa sporu 6-1 yendiğimiz gibi bu günde yenerek finale ... - muhammet

İşte Galatasaray Sivaspor maçı kadrosu (GS-Sivas maçı)
YORUM galatasaraya yazıklar olsun - didier

Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan OKAN KALE 7. kattan ölüme atladı
YORUM haberdeki kisinin fotosunu : http://i.hizliresim.com/382X60.jpg - ali sahin

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

morhipo_mutfak Image Banner 300 x 250