ASYA, hafta sonlarını tatbikatla geçiriyor

Tekin: Deli dumrul bir iktidarla karşı karşıyayız

Yılmaz: Olay bir tartışma sonucu gerçekleşti

Turizm sektörü çalışanlarına kurs

Türkçenin çocukları ilk kez Kırıkkale'de sevenleriyle buluşuyor

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları bu sene ilk kez Kırıkkale’de sevenleriyle buluşacak.


GÜNCEL 07 Haziran 2013 Cuma - 17:20KIRIKKALE (CİHAN)- Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları bu sene ilk kez Kırıkkale’de sevenleriyle buluşacak.

Kırıkkale büyük bir heyecanla 11 Haziran'da yapılacak dünya çocuklarının buluşmasına hazırlanıyor. 25 ülkeden 80 öğrencinin katılımı ve Aktif Girişimci İş Adamları Derneği'nin (AGİAD) organizasyonu ile yapılacak program, Kırıkkale'de ilk olması nedeniyle ilde bayram havası yaşanmasına vesile oluyor. Başpınar Şehir Stadyum'unda yapılacak programa yaklaşık 30 bin kişinin katılması bekleniyor. Olimpiyatla alakalı ilde bilbord, köprü ve yol kenarlarına asılan afişler ve araç giydirme ile en ücra beldeye kadar tanıtım yapılıyor.

Olimpiyat Komitesi Kırıkkale Başkanı Hayrettin Kaya, "Tüm gücümüzle olimpiyata hazırlanıyoruz. Şu an biz elimizden geldi kadar tüm ayrıntılara dikkat ederek hazırlığımızı tamamladık. Tüm halkımızdan olimpiyatlarda bir aksilik olmaması için dua etmelerini ve olimpiyatlara bir şenlik havasında aileleriyle birlikte katılmalarını bekliyoruz." dedi. Türkiye'nin ilk kez mesaj sistemiyle olimpiyatlara destek olunabileceğini belirten Kaya, tüm operatörlerden 3317'ye boş mesaj atarak Kırıkkale etkinliğine 5 TL mesaj ücreti karşılığında katkıda bulunulabileceğini kaydetti.

11. Türkçe Olimpiyatları Kırıkkale il etkinliği 11 Haziran Cumartesi günü saat 20.30'da Başpınar Şehir Stadyumu'nda yapılacak. CİHAN
comments powered by Disqus

moda haberler
haber

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

gürses ukash bayi