TCL evde daha fazla ultra hızlı bağlantı olması için 5G CPE'yi tanıttı.

En çok satan tüketici elektroniği markalarından birisi olan öncü teknoloji şirketi TCL, operatörlerin daha kırsal ve banliyö bölgelerindeki tüketicilere ultra hızlı bağlantı sağlamasına yardımcı olmak için tasarlanan yeni TCL LINKHUB 5G dış mekan CPE'yi duyurdu. 

Cihaz, TCL'in MWC 2021'de tanıttığı “Herkes için 5G” inisiyatifinde önemli rol oynuyor. Bu inisiyatifin kapsamında 5G'yi tüketicilerin yaşamlarının her alanına getirmeye yardımcı olacak birçok cihaz yer alıyor. 

TCL Yeni 5G Dış Mekan CPE'yi Tanıttı

TCL LINKHUB 5G dış mekan CPE entegre ve yüksek verimli antenlerini kullanarak tüm kanallardaki en iyi 5G sinyallerini alabiliyor. Böylece baz istasyonu sayısının daha az olduğu bölgelerde bulunan ve operatörlerin 5G aboneliklerini büyütmelerine yardımcı olan kişiler için ideal bir çözüm haline geliyor. Kullanıcılar, cihazlarına sadece bir 5G SIM kart takarak 6Ghz altı iletim üzerinden 4.67Gbps'ye kadar indirme hızlarına erişebiliyor. Aynı zamanda SA (standalone) ve NSA (non-standalone) ağları destekleyerek 4.5G ve 5G çekirdek sistemler için ideal bir cihaz haline geliyor. 

Esnek, uygun maliyetli bir paylaşım çözümü olan bu CPE ile operatörler, yatırımlarını hızlı bir şekilde geri kazanabiliyor. Cihaz, birçok kurulum seçeneği için direğe veya duvara monte edilebiliyor ve IP67 dereceli su ve toz koruması bulunuyor. Ayrıca yıldırıma karşı koruma ve -40°C ile +55 °C arasında çalışma imkanı sayesinde her türlü hava koşuluna dayanacak şekilde tasarlandı. 

TCL Communication Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Stefan Streit, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeni 5G dış mekan CPE'mizle 5G bağlantısını güçlendirme ve herkesin kullanmasını sağlama hedefimizi gösteriyoruz. 5G uçtan uca çözümünü ilk kez tanıttığımız 2015 yılından bu yana 5G zincirindeki her bağlantıya hitap eden teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Böylece en hızlı bağlantının keyfini çıkarabilmemiz için 5G'yi herkese sunmayı hedefliyoruz.” 

Çok yakında: ultra hızlı iç mekan CPE

TCL ayrıca akıllı bir evdeki veya ofisteki birden fazla cihaza hem 5G hem de 4.5G teknolojilerini sunmak için tasarladığı yüksek hızlı iç mekan yönlendiricisini de yakında piyasaya sürecek. 

Yeni 4.5G CPE

TCL bir yandan 5G alanında çalışmaya devam ederken yeni bir 4.5G dış mekan CPE'sini de tanıttı. LINKHUB LTE Cat12 dış mekan CPE, baz istasyonu yoğunluğunun düşük olduğu bölgelerdeki tüketiciler için 600 Mb/sn'ye varan indirme hızları sağlıyor. IP67 dereceli kasa ve kurulum esnekliğine sahip 4.5G CPE, operatörlere 5G'nin henüz ulaşılamadığı alanlara daha hızlı bağlantı sağlama fırsatı sunuyor. 

TCL, özel 5G laboratuvarlarının oluşturulması birçok gelişme için Ar-Ge'ye 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. 160 ülkede 80'den fazla operatörle iş ortaklığı sayesinde TCL, herkesin daha akıllı bir evin ve hayatın keyfini çıkarması için yıldırım hızında, uygun fiyatlı ve güvenilir 5G bağlantı sunma misyonunu gerçekleştiriyor. 

TCL Electronics hakkında

TCL Electronics (1070.HK), dünyanın en hızlı büyüyen tüketici elektroniği şirketlerinden, dünyanın öncü televizyon ve mobil cihaz üreticilerinden birisidir (TCL Communication, TCL Electronics'in yüzde yüz iştirakidir). Yaklaşık 40 yıldır dünya çapında kendi üretim ve Ar-Ge merkezlerini yöneten TCL, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik'teki 160'dan fazla ülkede ürünlerini satmaktadır. TCL, “AI x IoT” stratejisi kapsamında televizyon, akıllı telefon, ses cihazları ve akıllı ev ürünleri gibi tüketici ürünlerinin araştırılmasında, geliştirilmesinde ve üretilmesinde uzmanlaşmaktadır.  

e-Haber Ajansı (e-ha)