Kayseri Gastronomi Turizminde Atağa Geçiyor

Total Views : 1,413
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 16-17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek “Kayseri Gastronomi Turizmi Çalıştayı”, kentin gastronomi turizminde yükselmesi adına hayata geçirilen ilk adım olacak.

KAYSERİ (e-ha) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 16-17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek “Kayseri Gastronomi Turizmi Çalıştayı”, kentin gastronomi turizminde yükselmesi adına hayata geçirilen ilk adım olacak.

Anadolu’nun lezzet başkentlerinden Kayseri, 16-17 Kasım tarihlerinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek “Kayseri Gastronomi Turizmi Çalıştayı”na hazırlanıyor. Çalıştayda belirlenecek olan yol haritası çerçevesinde Kayseri mutfağını dünyaya tanıtma çalışmalarına hız verilecek. Murat Bozok (Şef), Eyüp Kemal Sevinç (Şef, EKS Mutfak Kurucusu),Yunus Emre Akkor (Şef, Yazar), Ebru Baybara Demir (Şef, Sosyal Girişimci), Zeynep Kakınç (Mutfak Dostları Derneği Başkanı), Osman Serim, (MDD Başkan Yrd.,TKKAD Başkan Yrd. , F&B danışmanı), Ahmet Örs, (Gazeteci, Gastronomi Yazarı), Ebru Koralı, (TURYİD Yönetim Kurulu Üyesi , Global Gastroekonomi Zirvesi Komite Başkanı), Tayyar Zaimoğlu, (ÇUKTOB Başkanı, TURYİD ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi) gibi Türkiye’nin gastronomi sektörünün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı çalıştayda, yan etkinlikler olarak Kayseri mutfağını tanıtan atölye çalışmaları yapılacak. Sahrap Soysal ve Cüneyt Asan’ın yerel şeflerle beraber yapacakları atölye çalışmaları, renkli anlara sahne olacak.

İçeriği Türkiye’nin gastronomi alanındaki tek ajansı olan Logos İletişim tarafından hazırlanan etkinliğin ana hedefi, bugünkü Kayseri coğrafyasında turizm ve gastronomi başlıkları üzerinde tüm tarafların içinde olacağı bir tartışma yaratarak, yereldeki dinamikleri ve paydaşları bu alanda harekete geçmeye yöneltmek olacak.

e-Haber Ajansı (e-ha)