takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Eğitim-İş: Saadet Öğretmenin Ölümü İntihar Değil Cinayettir || E Haber Ajansı

Eğitim-İş: Saadet Öğretmenin Ölümü İntihar Değil Cinayettir

Total Views : 611
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Türkçe öğretmeni Saadet Harmancı’nın mobbing nedeniyle hayata veda ettiğini anımsatarak, “Henüz mesleğe 2 ay önce başlamış Saadet öğretmene, her gün ‘Pamuk ipliğine bağlısın’ diyecek kadar kötü kalpli, eğitimci düşmanı yöneticiler hakkında derhal soruşturma başlatılmalı ve gereği yapılmalıdır” dedi.

ANKARA (e-ha) – Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Türkçe öğretmeni Saadet Harmancı’nın mobbing nedeniyle hayata veda ettiğini anımsatarak, “Henüz mesleğe 2 ay önce başlamış Saadet öğretmene, her gün ‘Pamuk ipliğine bağlısın’ diyecek kadar kötü kalpli, eğitimci düşmanı yöneticiler hakkında derhal soruşturma başlatılmalı ve gereği yapılmalıdır” dedi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, Gaziantep'te bir okulda henüz iki ay önce göreve başlayan Türkçe öğretmeni Saadet Harmancı’nın, 25 yaşında hayata veda ettiğini belirterek, şu ifadeler, kullandı:

“Meslektaşımız, intihar etmeden önce sosyal medya hesabından yazdığı ‘Öğrencilerim haklarını helal etsinler, gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler, ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Her gün pamuk ipliğine bağlısınız, sözünden bıktım usandım’ notuyla, failleri parmağıyla göstermiştir. Evet, çiçeği burnunda bir eğitimci olmasına rağmen ölürken bile öğrencilerini düşünen Saadet öğretmen, cinayete kurban gitmiştir! Onu sözleşmeli öğretmenlik politikasıyla güvencesiz çalışmaya iten bu iktidar öldürmüştür! Eğitimciye reva görülen bu statüsüzlük, art niyetli okul yöneticilerinin eline de koz vermekte ve binlerce öğretmenin hayatını zindana çevirmektedir. Saadet öğretmen, bizim tüm itirazlarımıza rağmen iktidarın elleriyle ördüğü bu güvencesiz sistemde can vermiştir.”

Saadet öğretmenin acı kaybının, bir milat olması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şunları ekledi:

“Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na sesleniyoruz:

- Öğretmenin ücretlisi, sözleşmelisi olmaz! Öğretmen öğretmendir! Öğretmenlerin yarın ne olacaklarını kara kara düşündükleri hiçbir sistemin başarılı olma ihtimali yoktur. Bu insanlık dışı kölelik düzenine derhal son verilmeli, öğretmenlerin iş güvenceleri, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi tahsis edilmelidir.

- Henüz mesleğe 2 ay önce başlamış Saadet öğretmene, her gün ‘Pamuk ipliğine bağlısın’ diyecek kadar kötü kalpli, eğitimci düşmanı yöneticiler hakkında derhal soruşturma başlatılmalı ve gereği yapılmalıdır.”

e-Haber Ajansı (e-ha)