Instagram Bugün Aktif Ne Demek? Instagram Güncellemeleri

Total Views : 6,638
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Instagram’da her geçen gün yenisi yapılan güncellemeler, çeşit çeşit soruyu da akla getirmektedir. Instagram Bugün Aktif Ne Demek? Instagram Son Görülme Neye Göre Belirlenir? Instagram Uygulamasına Bütün Gün Hiç Girmeme Rağmen ‘Şu An Aktif’ Veya 'Yakın Bir Zamanda', Diğer Kullanıcılara Aktif Görünüyorum. Bunun Sebebi Nedir? Instagram Bugün Aktif Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram’da her geçen gün yenisi yapılan güncellemeler, çeşit çeşit soruyu da akla getirmektedir. Bu sorulardan bir tanesi de Instagram bugün aktif ne demek? sorusudur. Instagram, tıpkı Whatsapp'ta olduğu gibi son görülme özelliğini bu güncellemeler ile ekleyerek, takip edilen hesapların ve mesajlaşılan kişilerin, Instagram uygulamasında en son aktif olma zamanlarının görülmesine olanak sağlar. Instagram kişisel istekleri de önemseyerek bu özelliğin kapatılıp açılabilir bir şekilde yapmıştır. Bu özellik uygulamada nasıl kapatılır ve açılır, son görülme kullanıcılara nasıl bilgi verir şeklindeki soruların cevabını bu yazıda bulabileceksiniz.
Instagram Bugün Aktif Ne Demek?
İlk olarak en çok sorulan soru Instagram bugün aktif ne demek sorusundan başlamak gerekir. Bu soru Instagram’ın getirdiği güncellemelerdeki son görülme özelliği ile beraber gündeme gelmiştir. Bu özellik ile birlikte, Instagram uygulamasına son giriş yaptığınız zaman, takipleştiğiniz kullanıcılara ve mesajlaştığınız kullanıcılara görünmektedir. Mesela, 2 saat önce aktifti, 3 gün önce aktifti ya da şu an aktif gibi birçok zaman hakkında bilgi bu özellikle birlikte kullanıcılara gösterilmektedir.
Ancak Instagram uygulamasının getirdiği bu son görülme özelliği nasıl ve neye göre çalışıyor? Demek istenilen, son görülme özelliği, öteki kullanıcılara gösterilen bu zamanı neye göre belirliyor soruları da akla gelmiştir.
Instagram Son Görülme Neye Göre Belirlenir?
İnsanların en çok kafasını karıştıran şey Instagram’a girmedim ama son görülmeler de aktif olduğum veya yakın bir zaman içerisinde Instagram’da bulunduğum gösteriliyor. Şeklinde sorulardır.
Eğer Instagram’da sadece ana sayfada bile zaman geçirseniz ya da DM kısmında da zaman geçirseniz bu son görülmenize, en son hangi zaman içerisinde aktif olduğunuz yansır. Yani en son giriş yaptığınız saat veya aktiflik takipleştiğiniz kullanıcılara ve mesajlaştığınız kullanıcılara gösterilir.
Instagram Uygulamasına Bütün Gün Hiç Girmeme Rağmen ‘Şu An Aktif’ Veya 'Yakın Bir Zamanda', Diğer Kullanıcılara Aktif Görünüyorum. Bunun Sebebi Nedir?
Instagram siz o gün uygulamalara girmeseniz dahi daha önce açtığınızda ve çıktığınızda bu tür uygulamalar arka planda da çalışmaya devam ederler. Yani siz Instagram’a girmediğinizi bilseniz bile diğer kullanıcılar sizi şu an aktif olarak veya yakın bir zamanda aktif olarak göreceklerdir. Bu sorunu da bu uygulamaları arka plandan kapatarak kolaylıkla çözebilirsiniz.
Instagram Bugün Aktif Özelliği Nasıl Kapatılır?
Sorular çözümlendiğine göre Instagram'dan bu özelliğin nasıl kapatılacağına gelebiliriz. Bu özelliği aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla kapatabilirsiniz.
İlk olarak Instagram uygulamasını açın ve daha sonrasında ise kendi profilinize giriş yaparak buradaki sağ üstte bulunan seçeneklere tıklayın
Bu kısımda bulunan Hareket Durumunu Göster özelliğini aktiften pasif hale getirin. Bunu daire işaretini sola doğru kaydırıp yapabilirsiniz. Bu daire gri olduğunda artık kimse Instagram'da aktif olma bilginizi göremeyecektir.
İnstagram hakkında bunun gibi birçok faydalı bilgiyi bulabileceğiniz https://crovu.com/ sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.