Türk-Arap Gayrimenkul, Proje, Yatırım, Finansman Fuarının Üçüncüsü Düzenlenecek

Total Views : 742
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Bu yıl düzenlenen fuarlardan 20 - 22 Kasım 2019 Tarihinde 13. Sektörel Organizasyonu; 6.Türk-Arap Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri İç Mimari, Mobilya Fuarı, İşbirliği Organizasyonu ve 3. Türk-Arap Gayrimenkul, Proje, Yatırım, Finansman Fuarı, İşbirliği Organizasyonu düzenlenecek.

İSTANBUL (e-ha) Bu yıl düzenlenen fuarlardan 20 - 22 Kasım 2019 Tarihinde 13. Sektörel Organizasyonu; 6.Türk-Arap Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri İç Mimari, Mobilya Fuarı, İşbirliği Organizasyonu ve 3. Türk-Arap Gayrimenkul, Proje, Yatırım, Finansman Fuarı, İşbirliği Organizasyonu düzenlenecek. 

e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre Turabexpo resmi web sitesinde konu ile ilgili açıklama yapıldı. açıklamada; "Turabexpo Ülkemiz KOBİ’lerinin ihracata yönlendirilmesi ve ihracatçı KOBİ’lerin ihracatlarının artırılması; pazarlama yeteneklerinin geliştirilmesi, uluslararası satış faaliyetlerinin güçlenmesi, etkin bir şekilde desteklenmeleri ile mümkün olacaktır.

Turabexpo Fuarlar,  İkili Görüşme ve Alım Heyeti Organizasyonları; Türkiye’deki firmalarla, yabancı alım heyetlerini bir araya getirerek, ticari işbirliklerinin oluşmasına ve şirketlerin dış pazarlarda yeni partnerler kazanmasına imkan sağlamaktadır. Türk ve Arap Ülkeleri Üretici, Sanayici ve Yatırımcıları bir araya gelerek, ortak çalışma zemini bulmaktadırlar.

Organizasyonlarımızın ana hedefi, yurt içindeki sektör üreticilerini özellikle yurt dışı alım heyetleri ile bir araya getirip, sektörel bazda ticari bir platform oluşturmaktır. Bu doğrultuda, sektör temsilcileri bu önemli ticari platformu en üst düzeyde değerlendirmiş, ürün satışının yanısıra teknolojik gelişmeleri de yerinde görerek, ihtiyaçları olan her türlü bilgiye ve ürüne ulaşmış olacaklardır.

Türk sektörlerinde bir sinerji yaratmak, ihracat potansiyelini açığa çıkararak, bunu uluslararası arenaya taşımak olan organizasyonların amacı, alım heyetleri ile sektörü buluşturarak, Ülkeye büyük katkı sağlamaktadır" bilgilerine yer verildi.

Ayrıca; "Günümüz Türkiye’si uluslararası ticari arenada ekonomisi en büyük devletler arasındadır. Artan dış ticareti ve olumlu siyasi politikaları Türkiye’yi Arap Ülkeleri tarafından en yakın ticari işbirliği yapılır, ülke konumuna sokmaktadır. TÜRAP olarak çalışmalarımız bu ilişkilerin artmasına destek sağlamaktadır. Kurulduğu günden günümüze kadar, Türkiye ve Arap ülkeleri arasında kültürel, ekonomik ve sosyal alanlarda çalışmaları olan derneğimiz, proje bazlı ortak yatırımları yönlendirici çalışmaları da kapsamı içinde değerlendirmeyi hedef edinmiştir" denildi.

e-Haber Ajansı (e-ha)