takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Öğrencilere online sınav desteği || E Haber Ajansı

Öğrencilere online sınav desteği

Total Views : 199
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Buda kapsam 16 Mayıs'ta TYT, 17 Mayıs'ta AYT ve 18 Mayıs'ta LGS online sınavlar düzenleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 nedeniyle kapatılan okullarda eğitim gören ve hazırlıklarını sürdüren öğrenciye yönelik çevrimiçi sınav düzenliyor. Buda kapsam 16 Mayıs'ta TYT, 17 Mayıs'ta AYT ve 18 Mayıs'ta LGS online sınavlar düzenleniyor. Sınva hakkında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, para kazanmak için soru çözme alışkanlıklarını arttırmak ve başarı oranlarını öğrenmek öğrenmek isteyenler için vurguladı. 

Türkiye'de artışa geçen COVİD-19 nedeniyle kapanan konulan tam kapanma anında eğitim kurumları da faaliyetlerine verdi. Kapanan okullar nedeniyle sınav hazırlıklarını evden sürdürmek zorunda kalan öğelere yönelik Muğla Büyükşehir Belediyesi, online sınav desteğinde bulunuyor. 

Covid-19'un başladığı ilk günden satın almaya yönelik projelerini hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda 6 - 26 ve 27 Haziran tarihlerinde LGS merkezi sınav, Temel Yeterlik Testi (TYT) ve Alan Yeterlik Testlerine (AYT) girecek öğrenciler için 16-17 ve 18 Mayıs'ta online deneme sınavı yapacak. 

Sınav heyecanı okuyan destek olmak için gerçekleşecek online sınavların başvuruları ise 14 Mayıs 2021 Cuma saat 17.00'a kadar https://muglabel.onlinexamlab.net/ adresinden kayıt yapılabilecek. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada kayıt olan sınav giriş bağlantısı, sınava giriş bilgileri sınavdan bir gün önce sms ve mail olarak gönderilecek. Sınav, sınav günü bu bilgileri sınava giriş yapabileceği belirtildi. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, soru çözme alışkanlığının kazanılması ve sınav tecrübesinin edinilmesi için deneme sınavlarının çok önemli vurgu yaparken, "Öğrenimizin sınavlarda yaptığı önemli yanlışlardan biri de stres kontrolünü yapamamalarıdır. Bu da ne kadar çok sınava katılır ve soru çözme alışkanlığı kazanılırsa o kadar azalacaktır. Bu kimilerimiz için çevrimiçi sınav düzenleyerek, onların hem seviyelerini test etmelerini hem de sınav alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Tüm öğrencilerimizin düzenlediğimiz bu sınavlara kayıt yaptırarak katılmalarını istiyoruz. Öğrencilerimize önlerinde uzun bir hayat olduğunu unutmadan bu hayatın geri kalanında başarılar diliyorum ”dedi.

e-Haber Ajansı (e-ha)