takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Milas Belediyesi tam kapanma sürecinde vatandaşın yanında || E Haber Ajansı

Milas Belediyesi tam kapanma sürecinde vatandaşın yanında

Total Views : 153
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Milas Belediyesi, pazarların kapalı olmasından dolayı olan çalışma aralıksız olarak, pazarların olan esnafın aşılan fiyat tarifesi üzerinden duyurdu.

Milas Belediyesi, pazarların kapalı olmasından dolayı olan çalışma aralıksız olarak, pazarların olan esnafın aşılan fiyat tarifesi üzerinden duyurdu. Üretimleri ellerinde bulunan yarından itibaren 09.00-17.00 saatleri arasında Milas Belediyesi Soğuk Hava Deposu'nda Belediye'ye satışını yapabilecek. Yapma açıklamada, ürün satışı yapmak isteyenlerin Muhtemel Milas Ziraat Odası'ndan Üretici-Çiftçi Belgesi alması belirtilirken; Belediye tarafından ürün alımlarının tam kapanma boyunca (17.05.2021 kadar) devam edeceği aktarıldı. Çiftçiden teklif ürünler, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Belediye ekiplerince ulaştırılacak. 

"Fiyat Tarifesi Belirlendi"

Milas Belediyesi satmak isteyen için bir fiyat tarifesi de belirledi. Satıcılar, Biber: 2 TL (KG), Fasulye 4 TL (KG), Kabak 2 TL (KG), Salatalık 1 TL (KG), Marul 2 TL (Adet), Yeşillik 1 TL (Adet) şeklinde dahil fiyat tarifesine göre görebilme Belediye'ye satabilecek. 

“Üreticimizin ve Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Yapılan bu çalışmayla ilgili konuşan Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, "Bildiğiniz üzere İçişleri bakanlığımız tarafından gönderilen tam kapanma genelgesi sonrası pazar yerlerimiz kurulamadı. Bu kapsamda esnafımızın mağdur adına bir dizi çalışma başlattık. İlk olarak belirli yerlerine doğru satış kurma girişimimiz oldu; ancak bir yeni genelge sonrası bu çalışmamız yasaklandı. Bizler de hem başımızın mağdur hem vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalara ulaşması anlamında böyle bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Milas Ziraat Odası ile iş birliği içinde yapacağımız bu hizmetle birlikte yapacağımız hem de ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize sağlıklı gıda ulaştıracağız. " dedi.

e-Haber Ajansı (e-ha)