takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Pandemi Desteği || E Haber Ajansı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Pandemi Desteği

Total Views : 167
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınının başladığı ilk günden bu yana mağdur olan sosyal kesimlere yönelik desteklerini ülke içinde tam kapanma işlemini de devam ettiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınının başladığı ilk günden bu yana mağdur olan sosyal kesimlere yönelik desteklerini ülke içinde tam kapanma işlemini de devam ettiriyor. “Şimdi dayanışma ve birbirimize sahip çıkma vakti” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 90 milyon lirası önümüzdeki 3 ayı kapsamak üzere yıl boyunca sosyal burada 183 milyon lira kaynak ayıracaklarını açıkladı.  

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 17 günlük kapanma resmi pandeminin başından bu yana büyük sıkıntılar yaşayan toplum kesimlerini daha da zorlayacağını belirterek, “Yaşadığımız bu günleri dayanışmayla atlatmak, birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm dünyayı zorlayarak yoksulluk ve açlık sınırında yaşam mücadelesi veren hemşerilerimizi yalnız bırakmayacağız. Hazırladığımız destek paketi ile işini, gelirini kaybeden, işyerleri kapandığı için evine ekmek götüremeyen yurttaşlarımıza nakdi ve ayni yardımlarımızı sürdüreceğiz. Sadece üç aylık periyotta 90 milyon liralık bir kaynağımızla ayırıyoruz. 

50 bin haneye nakdi yardım, 90 bin gıda kolisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kapanma dönemi ve sonrasını da içeren pandemi desteklerini takip eden süreçte vereceği sıralanabilir ve istediğimde desteklediğini söylüyor:

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal destek çalışması bayram öncesi 50 bin haneye toplam 25 milyon lira nakit yardımı yapacak. 

Kooperatiflerden alınacak yer öğren 10 milyon 500 bin lira tutarındaki 30 bin koli ile Halkın Bakkalı 6 milyon lira değerindeki 60 bin gıda kolisi de ihtiyaçlarına sahip olacak şekilde ulaştırılacak. 

Çocukların sağlıklı gıdadan mahrum kalmaması için Süt Kuzusu projesi kapsamında 46 milyon 800 bin liralık süt dağıtılacak. 

Zor durumdaki ailelerin sofralarında tüketebilmeleri için dağıtılacak 4 bin adet kavurma konservesinin maliyeti ise 422 bin lirayı buluyor. 

Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye dağıtılacak iftar yemeği için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin miktar ise 9 milyon lira.

Pandemi iptal edilen büyük konserlerin 1,5 milyon liralık bütçesi, Başkan Tunç Soyer'in talimatı ile zor durumdaki İzmirli sanatçılara destek organizasyonlarında kullanılıyor.

Konut dışı tarifedeki su abonelerinden alınmayan katı atık bedelleri sayesinde 16 milyon liralık bir miktar İzmirlilerin cebinde kaldı. 

Metropol dışındaki kahvehane esnafına 500 bin liralık maddi destek, zor durumdaki esnafa 1 milyon lira 10 bin gıda kolisi, seyyar gevrekçilere ve çiçekçilere 1'er milyon liralık destek de Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal yardım paketinde yer alıyor.

e-Haber Ajansı (e-ha)