PayTR, Hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden

Total Views : 359
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, Deloitte Teknoloji Fast 500™ EMEA 2019 listesinde dereceye giren şirketler arasında yer aldı.

Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, Deloitte Teknoloji Fast 500™ EMEA 2019 listesinde dereceye giren şirketler arasında yer aldı.

BDDK tarafından 2016'da yetkilendirilen, Türk mühendisler tarafından geliştirilen ödeme kuruluşu PayTR; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği Deloitte Technology Fast 500™ EMEA 2019 listesinde yer aldı. Avro kuru üzerinden büyüme oranlarının hesaplandığı 2019 programında Türkiye'den 21 şirket listeye girmeye hak kazandı.

Güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve deneyimli personeli ile 35 binin üzerinde işyerine Sanal POS ile ödeme alma, pazaryeri (marketplace) sahtecilik önleme ve tek tıkla ödeme (kart saklama) hizmeti sunan PayTR, 2015 ve 2016 yıllarında da aynı listede yer almıştı.

EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının arasında yer almanın oldukça önemli ve gurur verici bir başarı olduğunu belirten PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul, “Hem Türkiye'de hem de bölgede büyüme devam edeceğiz. 2020 yılının ikinci yarısı için sektörde etkimizi artırmaya yönelik planlarımız hazır” dedi. 

PayTR hakkında 

2009 yılında kurulan, 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olan PayTR Ödeme Hizmetleri A.Ş. güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve deneyimli personeliyle tüketicilerin ve 15 binin üzerinde işyerinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, dijital ortam üzerinden sanal POS başvurusu, sahtecilik önleme, tek entegrasyonla tüm bankalara ulaşma imkanı, tüm yerli ve yabancı banka ve kredi kartlarının yanı sıra ön ödemeli kartlarla işlem yapabilme, tek mutabakat paneli, KPay ile QR kodla ödeme, bakiye yükleme, B2B firmalar için tahsilat modülü, kart saklama ve tek tıkla ödeme (kart saklama) hizmetine ek olarak şirkete özel olan sanal POS'u 2 saatte aktifleştirme, ertesi gün tahsilat ve OvO ile oWallet üzerinden uygulamaya ihtiyaç duymadan Apple Wallet, Google Wallet gibi sistemlerden ödeme alma imkanı sunmaktadır. PayTR, kendi bünyesinde geliştirerek optimize ettiği yazılım ve kontrol mekanizmalarıyla da web mağazalarının sahtecilik kaynaklı kayıplarını en düşük seviyeye indirgemektedir. Yıllardır TOBB Türkiye 100 listesinde yer alan hayatı kolaylaştıran ödeme kuruluşu PayTR, 2019'da Fintech Forum'19'un “Türkiye'nin En Çok Ciro Yapan 3. Fintech Şirketi” ve PSM Awards'un “En İnovatif Ürün” ödüllerinin sahibi olmuştur. Hızlı büyümesiyle de üst üste dört senedir Deloitte Teknoloji Fast 50 listesinde yer bulmuştur. www.paytr.com 

e-Haber Ajansı (e-ha)