takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Muğla’daki Kalabalığa Uyarı, Lütfen Kurallara Uyun || E Haber Ajansı

Muğla’daki Kalabalığa Uyarı, Lütfen Kurallara Uyun

Total Views : 384
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Türkiye genelinde işe başlayacak olan 17 günlük tam kapanma öncesi vatandaşların Muğla'ya akın yapması dikkat çekti.

Türkiye genelinde işe başlayacak olan 17 günlük tam kapanma öncesi vatandaşların Muğla'ya akın yapması dikkat çekti. Bodrum ilçesinde yer alan uzun araç kuyrukları ve diğer ilçelerde yoğunluğa karşı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Gelenlerin virüsü taşımak çok yüksek. Ama sorgulamaları için şuan taşıyıcı olup olmadıkları bilinmemektedir. Herkesin daha dikkatli olması gerekiyor ”dedi. 

Türkiye'nin en gözde turizm merkezlerinin başında gelen Muğla, 17 günlük kapanma öncesi vatandaşların akınına uğradı. İstanbul ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen vatandaşlar Muğla'ya akın etti. Bodrum başta olmak üzere turizm merkezlerinin girişlerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kapanma öncesi yoğunlukla ilgili uyarılarda bulundu. Başkan Gürün, vatandaşların test yapılmadan şehirlerden çıkarılmasının yanlış söylenebildiğini, kapanma tedbir bulerinin bazılarına doğru olarak uygulanmadığını söyledi.  

Başkan Gürün, "Gelenlerin Başımızın Yeri Var Bu Mesafe Maske ve Hijyene Lütfen Uysunlar" 

Başkan Gürün “COVİD-19 nedeniyle ülke olarak yeni bir kapanmaya girdik. Ama maalesef bu uygulama doğru bir şekilde yapılmadı. Büyükşehirlerimizden Anadolu'nun tüm il ve ilçelerine gidenlerimiz oldu. Muğla'da bu durumdan önemli bir ödeme aldı. Özellikle Bodrum'a gelen araçlar adeta kuyruğa girdi. İstanbul için olmak üzere farklı şehirden Muğla genelinde kapanma devamini yazlıklarda veya özel villalarda geçirmek için buraya geldiler. Maalesef bu bize 7 ile 14 gün daha negatif olarak geri dönecek. Gelenlerin virüsü kopyalamak çok yüksek. Ama sorgulamaları için şuan taşıyıcı olup olmadıkları bilinmemektedir. Muğla gelin yeni misafirlerimiz çok dikkatli olmak. Maske mesafe ve hijyene çok uymalılar. Kendi sağlıkları, ailelerinin sağlıkları ve tüm toplum için çok çok güvenilir gerekli. Gelenlerin başımızın üstünde yeri var. Ancak ortam çok tehlikeli. Sağlık sitemi üzerinde de çok olumsuz bir etki yapacak. Hastanelerde üzücü durumlarla karşılaşma probleme gelebiliriz. Temennimiz bu dönemi bilerek huzur gelebilir dışarıya çıkmadan başkalarıyla temas etmeden bu dönemi geçirmeleri. Hepimizin sağlıkla yine şehirlerine dönmelerini ve ülkenin sağındaki diğer şehirlerle ilgili çok yükselmekte olan vaka sayısının en aza inmesini sağlamamız gerekiyor ”dedi.

e-Haber Ajansı (e-ha)