MUSTAFA CECELİ KİMDİR?

Total Views : 281
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

2 Kasım 1980 Ankara doğumlu Mustafa Ceceli şarkıcı, aranjör ve albüm yapımcısıdır. Müziğe ilgisi çocuk yaşlardan keşfedilmiş ve konservatuar okuması tavsiye edilmiştir. Ancak kendisi Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde 3 sene okumanın ardından bu karara varmıştır.

2 Kasım 1980 Ankara doğumlu Mustafa Ceceli şarkıcı, aranjör ve albüm yapımcısıdır. Müziğe ilgisi çocuk yaşlardan keşfedilmiş ve konservatuar okuması tavsiye edilmiştir. Ancak kendisi Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde 3 sene okumanın ardından bu karara varmıştır. 2002 yılında Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümüne girmiş, aynı zamanlarda da Cenk Eren’in vokalistliğini yapan Merih Ermakastar’ın şarkılarına düzenlemeler yaparak profesyonel aranjörlük hayatına adım atmıştır. Piyasaya çıkan bu albümle birlikte ismini Ozan Doğulu’ya duyurmayı başaran Ceceli, o dönemde yeni bir albüm çıkarmaya hazırlanmakta olan Kenan Doğulu‘nun ‘’Demedi Deme” albümündeki ”Aklım Karıştı” şarkılarının düzenlemelerini yapmıştır.

Daha sonralarda usta sanatçı Sezen Aksu‘ya hem albümlerinde hem de sahnede eşlik etmeye başlamış ve aranje ettiği her şarkıyı müzik listelerinde en üst sıralara taşımıştır. Özellikle dönemin en büyük hitlerinden Kenan Doğulu şarkısı “Çakkıdı” ile aranjörlük mesleğinde aranan isim olmayı sağlamış ve de bu sayede Tarkan, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Nilüfer, Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Nil Karaibrahimgil, Emre Aydın, Murat Boz gibi isimlerle çalışma fırsatına sahip olmuştur.

2007 yılında Enbe Orkestrası albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu’ya ait olan “Unutamam” adlı şarkıyı seslendiren Ceceli, bu şarkı ile birçok alan ve platformlarda başarı elde etmiştir. 35. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Solist ve Power Türk Video Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Video Klip ödüllerini almış, solistlik kariyeri de böylelikle başlamıştır.

14 Temmuz 2009 tarihinde DMC etiketiyle piyasa sunulan ilk single parçası “Limon Çiçekleri” yılın en çok dinlenen şarkılarından olmuş ve aynı yıl düzenlenen pek çok oylamada Yılın En İyi Single Parçası ödülünü almıştır. 20 Kasım 2009 tarihinde ise ilk solo albümü “Mustafa Ceceli” yayınlanmış ve aynı şekilde büyük bir başarıya imza atmıştır. 2010 yılında ise bu albümden bazı şarkılara getirdiği düzenlemeler ile “Mustafa Ceceli Remixes” albümünü piyasaya sunmuştur. Şarkılarını ve albümlerini dinlemek isteyenler  Mustafa Ceceli Mp3 indir üzerinden kolayca ulaşabilirler.

2012 yılında “Es” albümünü piyasaya sunmuş, kısa bir süre sonra yine bu albümüne de remix düzenlemeleri getirerek “RemixEs” albümünü çıkarmıştır. Aynı yıl “O Ses Çocuklar” adlı televizyon programında Murat Boz ve Hadise eşliğinde jüri üyesi olmuştur. Türk pop, rap, arabesk, oyun havaları 2021 Yeni mp3 indir hepsi ni takip edebilirsiniz.

2014 senesinde “Kalpten” ve 2017 senesinde “Zincirimi Kırdı Aşk” albümlerini piyasaya sunmuştur. 2017 tarihinden günümüze kadar başka bir albüm çıkarmamış, single parçalar çıkarmaya devam etmiştir.

Kaynak:  Mp3 indir