Bayındır Sağlık Grubu, Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın, Sağlık Sponsoru

Total Views : 2,162
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Dünya’nın her yerinden ve her yaştan sporseveri İstanbul Boğazı’nda buluşturan 33. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın, sağlık sponsoru 5. kez Türkiye İş Bankası grup şirketleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu oldu. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından 22 Ağustos 2021’de 33’üncü kez düzenlenen yarışma, İstanbul Boğazı’nda yoğun ilgi ile gerçekleşti.

Dünya’nın her yerinden ve her yaştan sporseveri İstanbul Boğazı’nda buluşturan 33. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın, sağlık sponsoru 5. kez Türkiye İş Bankası grup şirketleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu oldu. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından 22 Ağustos 2021’de 33’üncü kez düzenlenen yarışma, İstanbul Boğazı’nda yoğun ilgi ile gerçekleşti. 

Ülkemizin tanıtımına 33 yıldır büyük katkı sağlayan  Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, bu yıl da dünyanın her yerinden, her yaştan sporcuyu İstanbul Boğazında bir araya getirdi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 22 Ağustos tarihinde düzenlenen benzersiz deneyimin bu yıl da sağlık sponsoru Türkiye İş Bankası grup şirketleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu oldu. 5 yıldır etkinliğin sağlık sponsorluğunu üstlenen Bayındır Sağlık Grubu, alanında uzman sağlık personeli ile sunduğu kaliteli hizmeti 2021’de de sporseverler ile buluşturdu. 

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 55 ülkeden yerli ve yabancı yaklaşık 2465 yüzücünün katılımıyla tamamlandı.

Bayındır Sağlık Grubu, 2 tam donanımlı sağlık çadırı, deneyimli sağlık ekibi ve hazırda bekleyen ambulansları ile hem seçmelerde hem de yarış anında sporseverlerin yanında yer alarak, sporcuların etkinliği sağlıklı bir şekilde tamamlamasına destek oldu. 

Sporun ve aktif yaşamın sağlık için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Sezai Sevgin, Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu kabul edilen ve Türkiye ile İstanbul’un küresel ölçekte tanıtılmasında büyük rol oynayan 33. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışında, Bayındır Sağlık Grubu’nun 5. kez sağlık sponsoru olmasından büyük bir gurur ve onur duyduklarını ifade etti. 

Sporculara benzersiz bir deneyim sunan organizasyonun, sporun toplumda yaygınlaşmasına da büyük fayda sağladığını söyleyen Sezai Sevgin, “55 ülkeden 2465 yüzücünün katıldığı bu dev organizasyonda, ben de sporcu olarak dokuzuncu kez yarışabilmekten dolayı ayrı bir mutluluk duyuyorum. Rüzgarın ve akıntının yönüne ve şiddetine göre her sene ayrı bir deneyim ve heyecan barındıran bu organizasyon, bir açık deniz yarışı olmasının yanı sıra, bir strateji ve performans yarışı hüviyeti taşıyor" diye konuştu. 

Yıllardır yarışmacı olarak Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına katılan Sezai Sevgin, 50-54 yaş kategorisinde 48 dakika 14 saniye ile yarışı tamamladı. 

Bayındır Sağlık Grubu Hakkında 

Bayındır Sağlık Grubu’nun temeli, 1992 yılında o zamanki adıyla Bayındır Tıp Merkezi ile hizmet vermeye başlayan Bayındır Hastanesi’ne dayanmaktadır. İş Bankası grup şirketlerinden olan Bayındır Sağlık Grubu, kısa sürede sağlık alanında referans kurumlardan biri haline gelmeyi başarırken, bunda tam zamanlı çalışan deneyimli hekim kadrosunun yanı sıra, hedeflenen nitelikli hizmet anlayışını sağlamak için kurum tarafından özümsenen temel değerler de önemli rol oynamaktadır. Etik değerlere saygılı, kanıta dayalı tıp ve hasta odaklı hizmet anlayışına sahip Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Söğütözü Hastanesi ile başlayan bu anlayışını kısa sürede Bayındır Kavaklıdere Hastanesi, Bayındır İçerenköy Hastanesi ve Bayındır Levent Tıp Merkezi’nin yanı sıra, İstanbul’da Fenerbahçe, Beşiktaş, Şirinevler, İş Kule, İçerenköy, Tuzla ve İzmir Alsancak olmak üzere 7 farklı lokasyonda bulunan Bayındır Diş Kliniklerinde de başarıyla uygulayarak, vermekte olduğu sağlık hizmetinin etki alanını genişletmiştir.

e-ha