BAKIMLI ERKEKLERİN SIRRI FUE SAKAL EKİMİ UYGULAMASI

Total Views : 346
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Erkekler için bakımlı görüntünün sırrı saç ve sakallardan geçer. Saç ekimi erkekler arasında oldukça popüler bir uygulamadır. Buna oldukça benzer bir yöntem ile hayal edilen sakallara sahip olmak da oldukça kolaydır. İlerleyen teknoloji ile birlikte bu işlem de oldukça konforlu bir hale gelmiştir ve günümüzde de tercih edilmektedir. Özellikle FUE Sakal Ekimi uygulaması, bu işleme ihtiyaç duyan kişilerin araştırdığı bir yöntemdir. Biz de bu yönteme ilişkin detayları sizler için araştırdık…


Kimler Sakal Ekimi operasyonuna ihtiyaç duyar?

Bazı kişiler doğuştan bir sorun olan köselik problemini yaşıyor olabilirler. Bu genetik bir problemdir. Genetik sorunlar haricinde bazı yaralanmalar, yanık izleri ya da kazalar sonucunda sakallarda bölge bölge seyrelmeler meydana gelebilir. Sakal bölgesindeki görüntü ile ilgili estetik kaygı yaşayan herkes, sakal ekimi işlemine başvurabilir.


FUE Sakal Ekimi işlemi nasıl gerçekleştirilir?

FUE Sakal Ekimi işleminin uygulaması saç ekimi işlemleri ile oldukça benzerdir. Öncelikle, dökülmeye dayanıklı ve sağlıklı kıl köklerinden ihtiyaç olduğu kadarı toplanır. Bu dirençli ve sağlıklı kıl kökleri çoğunlukla ense ve boyun bölgesinde bulunur. Sakal ekimi yapılacak bölgede ekimin yapılması için uygun kanallar açılır. Son aşama olarak da toplanan dirençli kıl kökleri tek tek ekim yapılacak bölgede açılan kanallara ekilir. 


FUE Sakal Ekimi yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken şeyler neler?

Sakal ekimi uygulamasında da her uygulamada olduğu gibi aslında alanında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip uzman bir hekim, ekimin gerçekleştirileceği cihazların son teknoloji ile çalışıyor olması, konusunda uzmanlaşmış destekleyici bir operasyon ekibi ve sağlık kalite standartlarına uygun bir merkezin tercih edilmesi en önemli konudur.

Uygulamadaki en önemli noktaya bakacak olursak, sakal ekimi yapılacak bölgedeki kıl köklerinin yerleştirileceği kanalların özenli bir şekilde açılması diyebiliriz. Bildiğiniz üzere yüz bölgesindeki deri oldukça narin olma özelliğine sahiptir. Eğer yüzde açılan kanallar gereğinden kalın açılırsa, bu durum oldukça yapay bir görüntüye sebep olur ve sakal ekimi işleminin yapıldığı gözle görülür şekilde kendini belli eder. Dolayısıyla, sakal ekimi uygulaması gerçekleştirilirken ekim yapılacak bölgedeki kanalların en ince şekilde ve büyük hassasiyetle açılması gerekir. 

FUE Sakal Ekimi uygulamasında bu hassasiyet göz önünde bulundurulur ve bu kanalların açılmasında ince uçlu medikal bir aparat kullanılır. Kanalların sadece ince açılmış olması işlemin doğruluğu için yeterli değildir. Kanalların şekli de en az inceliği kadar önemlidir. Çünkü ekilen sakalların uzaması bu kanalların yönü doğrultusunda gerçekleşecektir. Sakalların uzama yönü yukarıdan aşağı olacak şekilde ayarlanmalıdır.  


FUE Sakal Ekimi sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir?

Sakal ekimi işlemi bittikten sonra merkezden taburcu olursunuz. Taburcu olduktan sonra 1 ila 3 gün içerisinde ilk yıkama işleminin gerçekleştirilmesi için tekrar uygulama merkezini ziyaret etmeniz gerekir. Ancak ilk yıkamaya kadar geçen süre içerisinde ekim yapılan bölgenin büyük bir titizlikle korunması gerekiyor. Çünkü ekilen kıl kökleri ile derinin uyum sağlayarak sağlıklı bir şekilde birleşmesi gerekiyor ve bu durum işlemin sonuçlarının başarılı olması açısından büyük önem taşıyor. 

Sakal ekimi sonrasında mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şöyle:

  • Sakal ekimi yapılan bölge asla yıkanmamalı ve bölgenin su ile temasından kesinlikle kaçınılmalıdır.

  • Sakal ekimi olan bölgeye parfüm, kolonya gibi kimyasal maddeler sürülmemelidir.

  • Doktor önerene ve izin verene dek, ekim yapılan bölge asla tıraş edilmemelidir. 

  • Tütün ürünleri ve alkol kullanımından en az bir hafta geçene dek uzak durulmalıdır. 


FUE Sakal Ekimi sonuçları ne kadar süre sonra kendini gösterir?

Bıyık ve sakal ekimi uygulaması tamamlandıktan bir hafta geçtikten sonra ekimin yapıldığı bölge doğal görünümüne dönmeye başlar. Kıl köklerinin toplandığı bölgenin iyileşerek eski haline dönmesi ve eski görüntüsünü geri kazanması ise ortalama iki hafta gibi bir sürecin geçmesinin gerektirir. Bıyık ve sakal ekimi uygulaması sonrasındaki bakım süreci saç ekimi işleminden sonra geçirilen sürece oldukça benzer. Ekimi gerçekleştirilen bıyık ve sakalların beklenen görüntüye sahip olması için ortalama altı aylık bir zaman geçmesi gerekir. İşlem sonrası alınan sonuçların tam anlamıyla gözlemlenmesi için ise 12 ila 18 aylık bir zaman diliminin tamamlanması gereklidir. 

Şok dökülme nedir? Herkes sakal ekimi sonrasında şok dökülme yaşar mı?

Sakal ekimi uygulamasından sonra bazı hastalar şok dökülme adı verilen bir süreç yaşayabilir. Şok dökülme her hastada görülmez ve kişiden kişiye değişir.

Sakal ekimi uygulamasını takip eden 30 ila 90 günlük sürede görülebilen şok dökülme sürecinde ekimi yapılan tüm kıllar dökülme gösterir. Ancak bu durum telaş edilmesi gereken bir durum değildir ve endişe etmeye gerek yoktur. Bu süreçte gözlemlenen dökülme ekilen kıllardan oluşur, kıl kökleri ise derinin altında mevcut kalmaya devam eder. Yani dökülme sonrasında sakallar tekrar uzayacak ve beklenilen doğal görüntü yavaş yavaş kendini gösterecektir. 


Sakal Ekimi uygulamasında bir yaş sınırı var mıdır?

Sakal Ekimi uygulamasında bir alt yaş sınırı elbette ki vardır. Erkek hastalar hormonal gelişimlerini tamamladıktan sonra sakal ve bıyık ekimi operasyonuna başvuruda bulunabilirler. Bu dönem ortalama 20’li yaşların ortalarından sonraya denk gelir. 20’li yaşların başlarında erkek hastalarda hala sakalların çıkabileceği varsayılır. Ancak 25 yaş sonrasında yeni sakalların artık çıkmayacağı bu sürecin tamamlandığı var sayılır. Dolayısıyla 25 yaş sonrası her erkek bıyık ve sakal ekimi için uygulama yaptırabilir.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Siz de sağlığınızdan ödün vermeden hayal ettiğiniz estetik sakal görüntüsüne ulaşmak, acısız, ağrısız ve yan etkisiz şekilde FUE Sakal Ekimi uygulamalarından faydalanmak, alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile FUE Sakal Ekimi yaptırmak ve  FUE Sakal Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’e ulaşın ve randevunuzu planlayın..