Emre Kara, Chiesi Türkiye Genel Müdürü

Total Views : 308
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

2020 yılı başından itibaren Chiesi Türkiye Special Care Bölüm Direktörü olarak görev yapmakta olan Emre Kara, 4 Ekim 2021 tarihi itibariyle Chiesi Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atandı.

2020 yılı başından itibaren Chiesi Türkiye Special Care Bölüm Direktörü olarak görev yapmakta olan Emre Kara, 4 Ekim 2021 tarihi itibariyle Chiesi Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atandı. 

Emre Kara, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, ardından Koç Üniversitesi’nde Executive MBA eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına 2004 yılında Acil Servis Doktoru olarak başlayan Kara, 2009 yılında GlaxoSmithKline Türkiye firmasıyla ilaç sektörüne giriş yaptı. Bu firmada Onkoloji Medikal Müdürlüğü, Onkoloji&Hematoloji Tanıtım Müdürlüğü, Solunum Grubu Tanıtım Müdürlüğü, Relvar ve Seretide Marka Takımı Liderliği rollerini başarı ile yönetti. 2016-2020 yılları arasında AbbVie firmasına geçerek Bölüm Müdürü olarak kariyerine devam etti. 

İlaç sektöründe medikal, satış ve pazarlama gibi farklı fonksiyonlarda önemli rolleri başarıyla üstlenen Emre Kara, 4 Ekim 2021 tarihi itibariyle Chiesi Türkiye Genel Müdürü olarak görevini Chiesi Grup Çin ve Uluslararası Pazarlar Başkanı Fernando Almeida’ya bağlı olarak icra edecek.  

Chiesi Grup Hakkında 

Parma/İtalya merkezli Chiesi Farmaceutici, 30 ülkede faaliyet gösteren ilaç sektöründe 85 yılı aşkın deneyime sahip uluslararası araştırma odaklı bir gruptur. Solunum tedavisi, özel bakım ve nadir hastalıklar için araştırmalar yapmakta, yenilikçi ilaçlar geliştirip pazarlamaktadır. Parma'da bulunan grubun Ar-Ge merkezi, klinik öncesi, klinik ve düzenleyici programlarını tanıtmak için Fransa, ABD, Kanada, Çin, Birleşik Krallık ve İsveç'teki diğer 6 önemli araştırma ve geliştirme merkeziyle birlikte çalışır. Grup, 6.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Chiesi 2019'da dünyanın en büyük B Corp sertifikalı ilaç şirketine dönüşerek kendini insan hayatının kalitesini topluma ve çevreye karşı sorumlu bir şekilde iyileştirmek için doğrulanmış sorumlu iş davranışının en yüksek standartlarına adamıştır. Bir Benefit Corporation ve B Corp sertifikalı şirket olarak Chiesi, yasalar gereği kararlarının çalışanları, müşterileri, tedarikçileri, toplulukları ve çevre üzerindeki etkisini göz önünde bulundurmak zorundadır. Chiesi gibi, küresel B Corp hareketi de işi iyiliğe yönelik bir güç olarak görüyor. Şirket ayrıca 2035'in sonuna kadar çevre üzerinde sıfır etki yaratarak karbon nötr olmayı taahhüt etmektedir. Ayrıntılı bilgi için: www.chiesi.com

e-ha