Evinizi Satarken Bazı İpuçları

Total Views : 318
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Dairenizi satmaya karar verirseniz, uzun bir yolculuğa hazır olmalısınız. Gayrimenkulünüzü satışa çıkarırken, karşı taraf farklı bakış açılarına göre karar verecektir.

Dairenizi satmaya karar verirseniz, uzun bir yolculuğa hazır olmalısınız. Gayrimenkulünüzü satışa çıkarırken, karşı taraf farklı bakış açılarına göre karar verecektir. İnsanları memnun etmek zor olabilir ve dairenizin değerinin büyük ölçüde altında maliyetlere sahip olduklarında bir fiyat üzerinde pazarlık yapmaya çalışmak daha da zor olabilir. İstanbul satılık daire seçenekleri çok fazla olduğu için gelen müşteriler muhtemelen sizin evinizden önce onlarca evi incelemiş olarak size gelecektir.

Gayrimenkulünüzü satmak için göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçları bu yazımızda.

Evinizin iç tasarımı o kadar önemlidir ki birçok yatırımcı gayrimenkulü sadece al ve tamir et yaklaşımıyla satar. Bu, eski daireleri modernize ve lüks içinde yenilemelerine olanak tanıyan bir stratejidir ve büyük bir kâr marjıyla kolayca anlaşma yapabilirler.

Çünkü gayrimenkul satmak istediğinizde, muhtemelen içinde yaşıyor olacaksınız. Ancak yaptığınız şey, evin rahat ve sıcak görünmesini sağlamalıdır. Güzellik, her şeyden önce bakanın gözündeyken, bazı boya işleri veya mobilya parçaları kalpleri kazanabilir. Kiralık villaları bir düşünün, onlar da bile dekorasyonları o kadar güzeldir ki onlara sahip olmak isteyebilirsiniz.

İnsan psikolojisi koku uyaranlarına çok iyi tepki verir. Gayrimenkul satmak istiyorsanız, açık bir toplantı sırasında müşterilerin kendilerini sıcak ve rahat hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Evde yaşıyor olsanız da hiç yaşamamış olsanız da güzel bir kokunun büyük bir etkisi olacaktır. Birçok kişi, açık bir evden önce kurabiye pişirmenin size bir anlaşma yapma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyor. Gayrimenkul satmak istediğinizde, onu ailenizle güzel anılar biriktirebileceğiniz bir yer olarak pazarlamanız gerekir. Fırın kokusu, her müşteriye çocukluklarından veya yetişkinliklerinden güzel bir aile sabahını hatırlatabilir, her iki durumda da kaliteli aile zamanı çığlıkları atıyor.

Ayrıca evinizi iyice temizleyin ve koltuklar vb. kirli olmadığından veya hoş olmayan bir şey kokmadığından emin olun. Bu nedenle, gayrimenkul satmak istediğinizde evinizi güzelce temizleyin ve aromaterapiye başlayın.

Evinizde gerekirse küçük tadilatlar yapın. Gayrimenkulünüze bazı küçük değişiklikler yaparak güvenilir bir müşteri kaybını önleyebilirsiniz. Yeni gelen biri için sorun olacağını düşündüğünüz sorunları düzeltin, çünkü onları çok küçük bir şey yüzünden kaybedebilirsiniz. Bozuk kapı kolları, kırık fayanslar, sızdıran musluklar, zayıf aydınlatma vb. bunlara dahildir.

İnsanlar muhtemelen evinize değerinden daha az vereceklerdir bu sebeple bir gayrimenkul danışmanı ile bu satışı yapmanız sizin avantajınıza olabilir. Bir emlakçı ile çalışmak bu sorunu önleyecek ve daha fazla fayda sağlayacaktır. İnsanlar emlakçılarla çalışmayı tercih ediyor. Yani gayrimenkul satmak istiyorsanız, saygın bir acenteye teklifinizi sunabilirsiniz. Bu sadece süreci daha hızlı bitirmekle kalmaz, aynı zamanda sizin için de kolaylaştırır.

Ama en önemlisi hem satıcı hem de alıcı, emlakçıların mülke doğru değerini verdiğini anlar. Bu esasen, satmak istediğiniz gayrimenkulün değerinden ödün vermeden mülkünüzün değerini alabileceğiniz ve ciddi bir alıcıyı güvence altına alabileceğiniz anlamına gelecektir.

Ülkemizde gayrimenkul sektöründe hızlı gelişmeler de yaşanmaktadır. Sonraki yazılarımızda İzmir satılık daire seçenekleri için Çeşme, Alsancak, Karşıyaka gibi ilçelerdeki konut projelerine yer vereceğiz.