Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde başlattığı sinema geceleri bu hafta Han ilçesiyle başlayıp, Mahmudiye ve Çifteler ilçelerinde gösterimlerine devam etti.  

Bu yıl düzenlenen açık hava sinema geceleri ile sinema salonlarının bulunmadığı kırsal ilçelerde Han, Mahmudiye ve Çifteler ilçelerinde devam etti. Yarış atı Bold Pilot ile jokeyi Halis Karataş’ın hikâyesinin anlatıldığı ‘Bizim İçin Şampiyon’ isimli filme vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Vatandaşlarla birlikte “Bizim İçin Şampiyon” filmini izleyen Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, “Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen hocamızın sanata ve sanatçıya verdiği değeri çok iyi biliyoruz. İlçemizde de bu sanat etkinliğini düzenleyerek Mahmudiyeli vatandaşlarımızı ‘Bizim İçin Şampiyon’ filmiyle buluşturdu. Bazı vatandaşlarımız ilk defa beyaz perdede sinema keyfini yaşadı. Emek veren herkese teşekkür ederim. Bizler de sanat etkinliklerimizle sanata destek olacağız” dedi. 

Haftanın son gösterimi Çifteler ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Pandemi nedeniyle etkinliklerden uzak kalan vatandaşlar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

Açık Hava Sinema Geceleri etkinliği 10 Ağustos Salı akşamı Beylikova ilçesi Cumhuriyet Meydanı, 11 Ağustos Çarşamba akşamı Mihalgazi ilçesi Cumhuriyet Mahallesi yüzme havuzları yanı ve 12 Ağustos Perşembe akşamı Sarıcakaya ilçesi Jandarma Karakolu karşısındaki gösterimlerle devam edecek.

e-ha