Eyüpsultan Belediyesi tarafından “Aile Her Şeydir” prensibiyle, 2 yaşından itibaren tüm çocuklar ve yetişkinlere eğitim, seminer ve atölye çalışmaları düzenleyen Aile Akademisi, 2023 – 2024 eğitim sezonunu tamamladı. Çiftalan Gençlik Kampı’nda düzenlenen kapanış programında öğrenciler, çok özel bir gösteriye imza attı.

“Aile Her Şeydir” prensibiyle her yaştan Eyüpsultanlının eğtiim aldığı Aile Akademisi’nin 2023 – 2024 eğitim sezonu muhteşem bir kapanış programıyla sona erdi. Çiftalan Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen Aile Akademisi Yıl Sonu Kapanış Programı’nda Değerler Eğitimi alan öğrenciler çok özel bir gösteri sundu.

GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNDEN KIYAFETLERLE DEFİLE

“Hoşgeldiniz Gösterisi” ile başlayan programda, öğrencilerin geri dönüşüm malzemeleri ile hazırladıkları kıyafetlerden oluşan defile ve Değerler Eğitimi Korosu’nun seslendirdiği şarkılar büyük beğeni topladı.

DOĞAYLA İÇ İÇE ATÖLYE ÇALIŞMASI

Program sonunda ise öğrenciler açık havada Doğayla Sanat atölyesine katıldı. Öte yandan Survivor Parkuru’nda heyecan dolu dakikalar yaşandı.

DEĞERLER EĞİTİMİ PROGRAMI

Değerler Eğitimi Programında, aile ve 7-14 yaş aralığında çocuğa özel geliştirilmiş manevi eğitimler veriliyor. Çocuk odaklı ve ebeveyn odaklı farklı programların içeriğini adab-ı muaşeret, Kuran-ı Kerim, ilmihal, tefsir, ibadet ve siyer dersleri oluşturuyor. Kurulduğu günden beri haftada bir düzenlenen program ile toplamda 7- 10 yaş arası 438 birey, 11-14 yaş arası 103 birey ve 227 ebeveyn olmak üzere toplamda 768 vatandaş Değerler Eğitimi Programının hizmetlerinden faydalandı.

AİLE AKADEMİSİ NEDİR?

Toplumun yapı taşı olan aile kurumunu etkileyen sorunların tespiti ve önleyici tedbirler alarak sorunların aşılması sürecinde vatandaşlara rehberlik eden Aile Akademisi’nde Pedagojik ve Psikolojik Rehberlik Hizmeti ile sadece sorunların tespiti ve müdahalesinde bulunmakla kalmayıp, Ebeveyn/Çocuk Atölyeleri ile de aile bireylerinin birlikte zaman geçirerek, aralarındaki ilişki dinamiklerinin güçlendirilmesi sağlanıyor.

e-ha Sude Elif Sezen