Mersin'de Ata Müzik Topluluğu Derneği “Demlenmiş Türküler” ile Mezitli halkına müziğin zevkini tattıracak.
Koro çalışmaları ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Müzik, yaşamın bir parçası değil kendisidir. Yani ‘Hayat Müziktir’ Müzik ile alakası olan tek varlık, insandır. Müziksiz bir hayat da zaten mevcut değildir” sözlerini pusula kabul ederek müziğin en güzel halini insanlara aktaran Şefliğini Engin Ataoğlu’nun yaptığı Ata Müzik Topluluğu Derneği “Demlenmiş Türküler” adıyla 13 Mayıs’ta Mezitlilerle buluşacak.
13 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de Mezitli Kültür Merkezi’nde Mezitli halkı ile bir araya gelecek olan Ata Müzik Topluluğu Derneği, tüm müzikseverleri bu özel etkinliğe davet ediyor.
Ata Müzik Topluluğu Derneği Kurucusu ve Şefi Engin Ataoğlu da yapılacak etkinlik ile ilgili, “Koromuzla birlikte farklı çalışmaları ele alıp, farklı türde müzikleri siz kıymetli müzikseverlerle buluşturmak için çokça çalışıyoruz. Müziğin armonisini birlikte yaşamanın heyecanıyla tüm Mersin ve Mezitli halkını konserimize davet ettiğimizi söyleyerek, şimdiden bu özel günde bizi yalnız bırakmayacağınız için teşekkür ediyoruz” dedi.
e-ha