Esenyurt Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen toplu sünnet organizasyonu ile çocuklar sünnet ediliyor. Toplamda 1600 çocuğun sünnet olacağı programda Prof. Dr. Ahmet Özer çocuklar ve ailelerinin heyecanına ortak oldu.
Esenyurt Belediyesi ilçede yaşayan çocukları modern cerrahi yöntemlerle sünnet ettiriyor. 1600 çocuğun kaydının alındığı sünnet operasyonu özel bir hastanede tek kişilik odalarda ve streil bir ortamda gerçekleşiyor. Çocuklara hastanede moral ziyaretinde bulunan Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer operasyon sırasında çocukların yanında bulunarak ailelerin heyecanına ortak oldu. Hazırlanan alanda çocuklar ile sünnet hatırası fotoğrafı çektiren Başkan Özer Esenyurt halkı adına çocukların kirveliğini üstlendiğini belirterek eylül ayı içerisinde düzenlenecek sünnet düğününe tüm vatandaşları davet etti.
“Sünnet Düğünü Yapacağız”
Operasyon öncesi yaptığı açıklamada çocukların her zaman yanında olacağını belirten Başkan Özer; “Esenyurt Belediyesi olarak bu sene bin altı yüz çocuğumuzu sünnet ettireceğiz. Şimdiye kadar sekiz yüz çocuğumuzun sünnet operasyonu tamamlandı. Bundan sonra eylül ayına kadar peyderpey 800 çocuk daha sünnet olacak. Şimdi hastanede sünnet olacak çocuklarımız ve aileleri ile birlikteyiz. Biraz sonra cerrahi işlem için aşağıya ineceğiz. Ben de sizler adına, yani Esenyurt halkı adına bu değerli çocuklarımızın kirveliğini yapıyorum. Eylül ayı içinde de bütün çocuklarımızı aileleriyle birlikte bir araya toplayacağız. Onlara bir sünnet şöleni, sünnet düğünü yapacağız. Sünnet giysilerini, hediyelerini takdim edeceğiz ve bu çocuklarımızın şehrimize, ülkemize faydalı birer vatandaş olabilmeleri yolunda daima yanlarında olacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Çocuklarımıza sağlık ve sıhhat diliyorum.” dedi.

e-ha Sude Elif Sezen