Otomerkezi.net'in geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiği "Hemen Sat Merkezi", sıfır kilometre araç satışı yapan bayilerin düşük takas teklifleri nedeniyle yoğun ilgiyle karşılanıyor. Otomobil sahiplerinin 1,5 dakika gibi kısa sürede aracını ücretsiz değerleyip, 24 saat içinde satmasına olanak tanıyan Hemen Sat Merkezi ile ilgili değerlendirmede bulunan Otomerkezi.net CEO'su Muhammed Ali Karakaş, "Birçok avantaja sahip Hemen Sat Merkezi uygulamamız, bu yıl sıfır kilometre araç satın almak isteyen, fakat elinde ikinci el aracı olan tüketiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Yanlış bulduğumuz şekilde düşük takas teklifi veren fırsatçı bayilere karşı doğru fiyat teklifi sunduğumuz sisteme olan talep son 1 ayda yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi." dedi.
Otomerkezi.net'in 2021 yılında kullanıma sunmaya başladığı online "Hemen Sat Merkezi" uygulaması, tüketiciler tarafından ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. 24 saat içinde araç satışına imkan veren ve tüm Türkiye'de ücretsiz ekspertiz faydası sunan sisteme şimdiye kadar 90 binin üzerinde araç satış başvurusu yapıldı. Satış başvurularında son 1 ayda ise yüzde yüzün üzerinde artış gerçekleşti.
Başvuruların artışındaki en büyük etkenin sıfır kilometre araç satışı yapan bayilerin izlediği politika olduğunu dile getiren Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, “Sıfır araca ulaşma sorunu nihai tüketici için halen yüksek düzeyde devam ediyor. Araç satın almak isteyenler için takasta marka-modele göre piyasa fiyatından 150 ile 400 bin TL arasında daha düşük teklif eden birçok fırsatçı var. İzlenen bu politikaya karşın doğru fiyat teklifi verdiğimiz sisteme olan talep son 1 ayda yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.” dedi.
Satış devir işlemi sonrası 15 dakikada para hesapta
Satış ve devir işlemleri sonrasında sadece 15 dakikada ödeme fırsatı sunan uygulama ile ilgili olarak Ali Karakaş "İkinci el araç pazarına ve dijitalleşmeye olan ilgi artık bir süreklilik kazanmış durumda. Teknolojiye ve inovasyona yatırım yapan, kurumsallaşmayı tercih eden ikinci el araç satıcıları önümüzdeki dönemde daha çok ön planda olacak. Artık yaklaşık her 10 otomobilden 7'si online mecralar üzerinden satılıyor. hemensatmerkezi.com portalı ile araç sahipleri 1,5 dakika gibi kısa sürede aracını ücretsiz değerleyip, 24 saat içinde satabiliyor, 81 ilde TSE ve HYB belgeli noktalarda ücretsiz ekspertiz yaptırabiliyor. Herhangi bir üyelik gerekmeksizin, gün içerisinde dilediğiniz kadar araç değerleyebilirsiniz. Ayrıca ihale modülümüzle birlikte kurumsal satıcılar açık artırmaya katılabiliyor, haftalık mezatlarda araç satın alabiliyor" şeklinde konuştu.
"Fırsatçılara karşı otomobilinize doğru fiyatla talibiz”
Karakaş, başvuru sürecindeki belirli kriterlere de değindi ve "Araç alımında yaş sınırımız 11, herhangi bir fiyat sınırlamamız ise yok. 180 bin kilometreye kadar, ağır hasar kaydı olmayan ve TRAMER kaydı 50 bin TL'yi aşmayan tüm otomobillere talibiz. Fırsatçı bayilere karşı otomobilinizi doğru fiyatlama taahhütü veriyoruz." ifadelerine yer verdi.
otomerkezi.net Hakkında
İkinci el otomobil satışında 360 derece en iyi hizmeti sunmak üzere geliştirdiği ve binlerce müşterisinin memnuniyeti ile başarısını tescillediği OTOMERKEZİ sistemini, Kredilendirme, Sigorta, Ekspertiz, Mini Onarım ve Oto Yıkama servisleriyle zenginleştirmiştir. Zenginleştirdiği servisleri markalayarak, Sönkar Filo Kiralama, Enkar Sigorta, Pratik Ekspertiz, Pratik Mini Onarım, Pratik Oto Yıkama markalarını ortaya çıkarmıştır. Global franchising sistemleri ve yerel sektör dinamiklerinden sentez oluşturarak hayata geçirdiği OTOMERKEZİ Yetkili Satıcılık Organizasyonu ile markasını ve kaynaklarını paylaşarak yatırımcılarıyla birlikte bir “Ortak Artı Değer” platformu meydana getirmiştir. Bugün, ulusal bir markaya dönüşen OTOMERKEZİ, yetkili satıcıları ile Türkiye’nin dört bir köşesinde ikinci el otomobil piyasasını kurumsallaştırmaya, geliştirmeye, müşterilerine güven, yatırımcılarına kazanç sağlamaya devam etmektedir.
e-ha