Uçtan uca hizmet veren, inovatif yaklaşımlarla müşteri deneyimi yönetimi, danışmanlığı ve bilgi teknolojileri gibi alanlarda faaliyet gösteren Tempo BPO’nun yeni Dijital Dönüşüm Ofisi Direktörü, Burç Pekmezoğlu oldu. Bugüne kadar global şirketlerde üst düzey yönetici olarak 25’ten fazla ülkeyi yöneten Pekmezoğlu’nun 20’den fazla ulusal ve uluslararası başarı ödülü bulunuyor.
Kurulduğu 2002 yılından bugüne çalışan ve müşteri sayısını her geçen yıl arttıran, inovatif yaklaşımlarla müşteri deneyimi yönetimi, danışmanlığı ve bilgi teknolojileri alanlarında hizmet sunan Tempo BPO’da yeni Dijital Dönüşüm Ofisi Direktörü, Burç Pekmezoğlu oldu. Pekmezoğlu, aynı zamanda Tempo BPO’da İcra Kurulu Üyesi olarak da görev alacak.
Burç Pekmezoğlu kimdir?
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Burç Pekmezoğlu, iş hayatına Volvo’da Showroom Satış Direktörü olarak başladı. Ardından 8 yıl boyunca Xerox’da Üretim Baskısı Çözümleri Türkiye Satış Müdürü olarak görev aldı.
Türkiye merkezli Canon CEA’da Türkiye ve İsrail’den sorumlu Profesyonel Çözümler Satış Müdürü olan Pekmezoğlu, 2010 yılında Türkiye ve İsrail’de Canon Oce Entegrasyon ekibine liderlik etti. 2012’de Viyana merkezli Canon CEE’de Profesyonel Çözümler Satış ve Pazarlama Yöneticisi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev alan Pekmezoğlu, 2014 yılında ortak kurucusu olduğu Thinkbell şirketinde de Genel Müdürlük görevini yürüttü. 2017’de Octopod Hızlı Yazılım Geliştirme ve Süreç Yönetimi Platformu’nda Genel Müdür, son olarak XPoda’da Büyümeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Pekmezoğlu, bundan böyle çalışmalarını Tempo BPO’da Dijital Dönüşüm Ofisi Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak sürdürecek.
Bugüne kadar global şirketlerde üst düzey yönetici olarak 25’ten fazla ülkeyi yöneten Pekmezoğlu, yönetim, satış ve pazarlama konularında 30’dan fazla ülkeye yayılan uluslararası danışmanlıklar ve eğitimler verdi. 20’den fazla ulusal ve uluslararası başarı ödülü alan Pekmezoğlu, şirketlerin başarılı olmasının, dijital yolculuklarındaki başarılarından geçtiğini savunan DigitALL felsefesinin de önde gelen savunucularındandır.
Tempo BPO Hakkında
2002 yılında İstanbul’da kurulan Tempo BPO, müşteri deneyimi yönetimi ve bilgi teknolojileri alanlarında hizmet veren iş süreçleri dış kaynak firmasıdır. Almanya’da da bir ofisi bulunan Tempo BPO, bünyesinde yer alan Müşteri Deneyim Merkezi, TechOps Center Teknoloji Operasyonları Merkezi ve Dijital Dönüşüm Ofisi ile üç ayrı servis kanalında hizmet verir. Müşteri Deneyim Merkezi’nde birden fazla dilde çoklu kanallarda müşteri hizmetleri, telesatış, chat gibi kanallarda son kullanıcı ve kurumlarla doğrudan iletişim kuran şirketlere müşteri iletişimi uzmanlarıyla destek olur.
TechOps Center ile firmalara Birinci Seviye Teknik Destek hizmetleri, Yazılım Test Hizmetleri, Siber Güvenlik İzleme Hizmetleri gibi alanlarda 7x24 hizmetler sunar. Dijital Dönüşüm Ofisi’nde ise ticaretin demokratikleştirilmesine katkı sağlayarak KOBİ’lerin global pazarlara açılmalarına destek olacak altyapı ile süreç yönetimini yapmaktadır. CX Studio Müşteri Deneyim Danışmanlık Hizmetleri ile özellikle start-upların müşteri deneyim yolculuklarını tasarlamakta, geliştirmekte ve uygulamaktadır.
Türkiye’nin hemen hemen her ilinde ve Almanya Dresden’de toplamda 3 bini aşkın çalışanı bulunan Tempo BPO’nun hedefi, yerel pazardaki gücü ile markaların mutlu müşteriler edinmesine elçilik etmek ve vermiş olduğu hizmetleri global pazarlara da sunarak Türkiye’nin Avrupa’nın hizmet merkezi haline gelmesine katkı sağlamaktır.
e-ha