GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı, İstanbul Lüfti Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açtı.

Tarsus Fuarcılık tarafından bu yıl Vodafone Business’ın PlatinSponsorluğunda düzenlenen GESS Türkiye 2023 başladı.                

Ana sınıfından yüksek öğrenime kadar, eğitimin her kademesine yönelik teknoloji, ürün ve uygulamaların Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir arada sergilendiği fuar, 26 Mayıs Cuma akşamına kadar gezilebiliyor.

Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı GESS Türkiye 2023, törenle kapılarını
açtı. Açılış konuşmalarında, geleceği şekillendirecek olan eğitimin Türkiye ve dünyaiçin önemi vurgulanırken, teknolojik gelişmelerin akılalmaz bir hızla ilerlediği önemine değinildi.

Bu kapsamda GESS Türkiye gibi organizasyonların eğitim Yurt içi ve yurt dışından profesyonel alıcılar, devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri ve sahipleri, yatırımcılar ve satın alma kararı veren yöneticiler ile eğitim sektörüne ürün, teknoloji, hizmet ve uygulama sunan tedarikçilerin bir araya geldiği GESS Türkiye 2023, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşiyor. Eğitim dünyasının önemli markalarının da yerini aldığı organizasyonu, üç gün boyunca yaklaşık 50 ülkeden 3 binin üzerinde profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Dijital Sınıflar ve Robotik Uygulamalar Öne Çıkıyor!

Dünya çapında düzenlenen GESS fuar ve konferansları serisinin Türkiye ayağı, bu yıl Vodafone Business sponsorluğunda düzenleniyor. 24 Mayıs Çarşamba günü kapılarını açan fuarda, tebeşirli klasik kara tahtaya yazılanı dijital ekrana aktaran yeni nesil akıllı tahtadan, öğretmenlerin ihtiyaç duydukları eğitim materyallerini sınıfta oluşturabilecekleri 3D yazıcı
teknolojilerine, eğitimi pekiştiren robotik setlerden yeni nesil dijital sınıflara kadar pek çok teknoloji bir arada sergileniyor. Fuarın, global ölçekli konferanslarında ise “Türkiye Özel Öğretim Kurumlarının Eğitim
Gelişimindeki Gücü, Olağanüstü Haller Pedagojisi, Alfa Kuşağı İçin Dijital Gelecek, Sürdürülebilir Optimum Öğrenme Kültürü, Bulut ve Altyapı Teknolojileri, Kesintisiz ve Sürdürülebilir Eğitim” gibi başlıklar, GESS Türkiye Eğitimde Yenilikler Sahnesi’nde ele alınıyor.

Fuarın Üçüncü Günü Hackidhon Heyecanı Var!

Bilişim Garajı tarafından düzenlenen ve öğrencilerin takım çalışması, problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme gibi becerilerini geliştirmesine imkan tanıyan Hackidhon yarışması, GESS Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşiyor. 50’ye yakın takımın kendi yaş gruplarında üçer kişilik gruplar halinde katıldığı yarışmanın bu yılki problem sorusu “Sürdürülebilirlik” olacak. Takımlar, bu probleme, donanımsal veya yazılımsal bilişim
araçlarını kullanarak uygun çözümler geliştirecek.

2023’ün eğitim alanındaki en heyecan verici buluşmasını takip etmek isteyenler, www.gess-turkiye.com adresinden organizasyon hakkında detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz ziyaretçi kayıtlarını yaptırabilirler.

e-ha