Çılgın gösterileriyle bilinen dünyaca meşhur Flic Flac sirki artık sabit yerde düzenleniyor. Duisburg tren garının yanında haftanın dört günü, perşembeden pazara kadar “Permanent“ (sürekli) isimli gösteri sahneleniyor. 

1989´da Benno ve Lothar Kastein kardeşler ve esleri Scarlett Kaiser-Kastein ve Gabi Kastein tarafından başlatılan gösteri, bugün Avrupa´nın en büyük sirklerinden biri. 

Dünyanın en iyi artistlerinin yer aldığı ekip, klasik sirk gösterileri yerine tehlikeli ve nefes kesen gösteriler ortaya koyuyor. Özellikle yüksekte ince iplerin üstünde ve motorsikletle yapılan gösteriler seyircilerin beğenilerini topluyor.  

Flic Flac´ın en meşhur gösterisi ise çelik kafes gösterisi. Bu gösteride 10 motorsiklet aynı anda küçük bir kafesin içinde birbirlerine çarpmadan dönüyorlar. 

İnanılmaz artistik gösterileriyle kendinden bahseden ekip, tüm Almanya´yı defalarca dolaştıktan sonra, artık sabit bir mekanda gösterilerini sergilemeye karar aldı ve Duisburg´da gösterilerine başladı. 

Fakat aynı zamanda çeşitli ekiplerle yine de turlar olacak. Örneğin 18.12.-09.01. tarihlerinde Dutzendteich da, 21.12.-09.01. tarihleri arasinda Kassel´de, 20.12.-16.01. tarihlerinde Dortmund'da ve 22.12.-09.01. tarihleri arasinda Bielefeld´de sahne olacak.

e-ha