Google Haberler Hizmet vermeye başladıktan sonra tam 19 yıl geride kaldı. Daha orijinal ifadesiyle Google News 20. yılını kutluyor, biz de tebrik ediyor ve emeği geçen Google ekibini yürekten kutluyoruz.
2008 yılında da Türkiye'de Türkçe versiyonu devreye alınan Google Haberler okuyucu nezdinde kategorize edilmiş haberlere kolaylıkla ulaşmayı sağlıyor.
Türkiye'den indeksledikleri ilk kaynaklardan biri de Ajansımız oldu. 2008 yılında haber kaynağı olarak gerekli incelemelerden geçen e-Haber Ajansı Google Haberler tarafından indekslenmeye başladı. www.e-haberajansi.com alanadı ile 2007 yılında "Kaynağından Haber" sloganıyla yayın hayatına başlayan ve kısa zamanda Türkiye'nin sayılı haber ajanslarından biri olan e-Haber Ajansı (e-ha) imzasıyla 2008 sonrası binlerce özgün habere imza attı.
Her zaman Google Haberler'in gerekli kriterlerini taşıyan haberleri ile Google News tarafından indeks alan www.e-haberajansi.com 16. yılına girmiş bulunuyor.
Google News global olarak bir çok ülkenin yerel dili ile de indeksleme yapıyor. Her ülkenin habere kolay ulaşmak isteyen okuyucuları Google News sayesinde bilgiye doğru ve hızlı olarak erişebiliyor.
Google News ekibini tebrik ediyor nice yıllara dileklerimizi iletiyoruz.
e-Haber Ajansı (e-ha)