ENKA Vakfı, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleşecek olan, Hollanda Kraliyet Concertgebouw Oda Orkestrası & Matthias Goerne konserinin gösteri sponsoru oldu. Benzersiz konser, 9 Haziran Cuma günü saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun muazzam akustiğinde klasik müzikseverlerle buluşacak.
ENKA Vakfı, sanata ve sanatçıya katkılarını sürdürüyor. Vakıf bu yıl, festival kapsamında Türkiye’ye gelecek olan, çağımızın en büyük baritonlarından Matthias Goerne’nun, Amsterdam’ın ünlü Kraliyet Concertgebouw Orkestrası tarafından kurulan Camerata RCO ile sahne alacağı konserin gösteri sponsorluğunu üstlendi. Alman Lieder geleneğinin yaşayan en önemli temsilcisi olarak kabul edilen Goerne’nin, Amsterdam’ın ünlü oda orkestrasıyla seslendireceği repertuvarda Schubert, Brahms, Schumann, Dvořák ve Wolf gibi bestecilerin eserlerinden bir seçki yer alacak.
Konser, ENKA Vakfı’nın katkılarıyla 9 Haziran Cuma günü, saat 20.00’de, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek.
KONSER PROGRAMI
György Ligeti
Eski Macar Salon Dansları
Franz Schubert
Hoffnung, op. 87, D. 637
Hugo Wolf
Peregrina I & II
Franz Schubert
Sehnsucht, op. 39, D. 636
Antonín Dvořák
Bagatelles, op. 47
Robert Schumann
Liebesbotschaft, op. 36, no. 6
Franz Schubert
Frühlingsglaube, op. 20, no. 2
Johannes Brahms
An den Mond, op. 71, no. 2
Robert Schumann
Herzeleid, op. 107, no. 1
Robert Schumann
Hör ich das Liedchen klingen, op. 48, no. 10
Johannes Brahms
Sommerfäden, op. 72, no. 2
Robert Schumann
Abendlied, op. 107, no. 6
Clara Schumann
Romance, op. 22, no. 2
e-ha