CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de ve tüm Türkiye’de Korona virüs salgını nedeniyle işsiz kalan ve işsizlik ödeneğine başvuran kişi sayısı için Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bilgi edinme başvurusunda bulundu.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Çin’den tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını ile ilgili olarak başta Denizli olmak üzere tüm Türkiye’de vatandaşlarımızın ciddi ekonomik zorlukla karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Gülizar Biçer Karaca ‘Korona salgını öncesinde vatandaşlarımız işsizlik ve ekonomik krizle mücadele etmeye çalışıyordu. Korona virüsü ülkemizde görülmeye başlandığından beri AKP iktidarı vatandaşlarımızı daha derin bir ekonomik yük ile karşı karşıya bıraktı’ dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, ‘Korona salgını ile mücadelenin başladığı 15 Mart 2020 tarihinden beri işsiz kalan vatandaşlarımızın sayısı açıklanmıyor. Kaç kişi işsizlik ödeneğine başvurdu? Başvuranların kaçı işsizlik ödeneğinden yararlanmaya başladı? Bunlar cevap verilmesi gereken ciddi sorulardır. Bakanlık bu sayıyı kamuoyu ile paylaşmalı ve bu süreçte işsiz kalan vatandaşlarımız için acil önlemler almalı.’ dedi. Vatandaşların ‘Koronadan ölmezsek açlıktan öleceğiz’ diye isyan ettiğini dile getiren Gülizar Biçer Karaca ‘Devlet, sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmeli ve hiçbir vatandaşını mağdur etmemelidir’ dedi.

e-Haber Ajansı (e-ha)