Pandemi boyunca evlerde kutlanan “Kitap Hediye Günü” bu yıl Miniatürk ve İstinye Park AVM’de yapılan törenlerle kutlandı. Herkese Kitap Vakfı tarafından başlatılan ve her yıl nisan ayının 3. pazarı kutlanan “Kitap Hediye Günü” için Miniatürk’te yapılan törene İBB, Kültür A.Ş, Türkiye Yayıncılar Birliği, çocuklar ve velileri katıldı. Minatürk bahçesinde bulunan ve dalları kitaplarla süslenmiş “Kitap Ağacı” altında toplanan çocuklara kitap hediye edildi.

Törende bir konuşma yapan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, “Çocuklara kitap hediye etme alışkanlığı konusunda 180 ülke arasında Türkiye sonlarda 140. sırada yer alıyor. Kitap en değerli hediyedir. Çocuklara her fırsatta kitap hediye edin. Okuyan Türkiye için herkese her yerde kitap okutalım” dedi. Öğleden sonra İstinye Park AVM’de “Yazarlar Buluşması” ile devam eden kutlamada ziyaretçilere binlerce kitap hediye edildi.

Herkese Kitap Vakfı tarafından çocuklar için özel olarak besteletilen “Kitap Hediye Günü Marşı” AVM içinde çalarken yazarlar, Vakfın getirdiği kitapları ziyaretçilere hediye etti. Sosyal medyada kitap dostlarının paylaşımlarıyla zenginleşen kitap sevgisi ve kitap okuma bilinci her yıl artarak devam ediyor.
e-ha