Gazeteci Yazar Serkan Genç, Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın’a Gaziantep’te gösterilen ilgiyi kaleme aldı. Genç, siyasette yeni bir dönem başladığını bu dönemin adının da Yaşar Aydın olduğunu söyledi.

Araştırmacı-Gazeteci-Yazar Serkan Genç, Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın’ı yakın takip eden isimlerden biri. Türkiye’de gittiği her yerde dikkatleri üzerine çeken ve siyasetin açık ara parlayan yıldızı olan Yaşar Aydın’la ilgili değerlendirmelerde bulunan Genç, iş insanlarının daveti üzerine iki günlüğüne Gaziantep’e giden Aydın’a Gaziantep’te ilginin diğer illerin tamamından çok farklı olduğunu savundu.

Yaşar Aydın’ın Gaziantep gezisinde gazeteciler olarak yanında olduklarını ifade eden Genç, Aydın’ın bu gezisinin çok farklı olduğunu şu şekilde anlattı:

“İLK KEZ MİTİNG YAPMA TEKLİFİ GELDİ”

“Yaşar Aydın’a ilgi ve alaka bu kez bambaşkaydı. Farklı bir hava farklı bir atmosfer vardı. Sonra bu havanın kaynağı belli oldu. Yaşar Aydın’a bu gezisinde ilk kez bir miting yapma teklifi geldi. Yaşar Aydın’ı karşılayan kitle Onur Hareketi liderine Gaziantep’te hemen bir miting yapması için teklifte bulundular ve bu konuda çok ısrarcı oldular.”

“MİTİNG TEKLİFİNİ YAPANLAR ESKİ AKP, MHP VE İYİ PARTİLİ”

“Bu teklifin biz gazeteciler tarafından önemi şudur; Bilindiği üzere Gaziantep, AK parti ve MHP’nin kalesi olan illerden bir tanesi ve bu teklifi yapanların tamamı eski AK Parti, MHP ve İYİ Partililerden oluşuyor. Bu detaylar biz gazeteciler açısından oldukça önemliydi. Bir anda gelişen ve sayıları neredeyse 200’ü bulan bu eski AK Parti, MHP ve İYİ Partililer dışında bir de Gaziantep’teki bazı Kürt önderleri de Yaşar Aydın’a miting konusunda çok ısrarcı oldu. Bu da ayrıca anlamlı ve önemli bir gelişmedir.”

“SİYASETİN YENİ VE EN GÜÇLÜ İSMİ YAŞAR AYDIN”

İstişareler sonunda mitingin ileri bir tarihe ertelendiğini anlatan Gazeteci-Yazar Genç, “Peki bu miting neden önemli ve Gaziantep’te Onur İttifakı Yaşar Aydın’a gösterilen bu ilgi ve alaka neden biz gazeteciler açısından diğerlerinden çok farklı? Öncelikle Yaşar Aydın’ın Gaziantep gezisi bize şunu gösterdi ki artık siyasetin yeni ve en güçlü ismi Onur İttifakı Lideri sayın Yaşar Aydın. Bu artık su götürmez bir gerçek. İkinci olarak da AK Parti, MHP ve Kürt seçmenler dahil olmak üzere neredeyse ülkenin önemli bir kısmı artık Yaşar Aydın’ı lider olarak görmeleri ve sahip çıkmalarıdır. Bu da gösteriyor ki nasıl 2002 döneminde Recep Tayyip Erdoğan lider olarak yükselmişse, 2023 tarihinde de Yaşar Aydın dönemi aynı güçle ve çok daha fazlası ile başlayacağa benziyor. Şimdiden rüzgârı arkasına alan Yaşar Aydın’ın etrafında ciddi bir kenetlenme var. Her şeyden önemlisi ise umut var ve bu güç bu umut artarak devam ediyor.” dedi.

e-ha