Yıl boyunca çalışıp ve izin zamanınızda tatil yaparak hem dinlenmek hemde keyifli vakit geçirmek için ülkemizde bulunan çeşitli tatil bölgeleri bulunur. Tatil bölgeleri arasında en çok dikkat çeken Antalya ili içerisinde bulunan Alanya ilçesinde farklı alanlarda tatil yapma imkanı vardır. Yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi gören Alanya içerisinde denizin ve yeşilliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Bulunduğu konum açısından Alanya akdeniz'in sıcaklığı hissedilen bölgelerimizden birisidir. Nisan ve mayıs aylarında tatil sezonu açılarak ekim aylarına kadar tatil yapma imkanı vardır. Havaların sonbahar aylarında bile daha soğumaması sebebiyle ekim aylarına kadar rahatlıkla tatil yaparak denize girilebilir. Hem deniz tatili yapabileceğiniz hemde tarihi alanları sayesinde gezip farklı yerler görebileceğiniz bir tatil keyfi yaşamanız mümkün. Gezebileceğiniz farklı alanların bulunduğu Alanya içerisinde Dim mağarasını ziyaret edebilir, Damlataş mağarasını görebilir ve Alanya kalesini gezebilirsiniz. 


Tatilinizi Alanya'da Yapmanız İçin Sebepler

Alanya’da tatil yapmak isteyen kişilerin ulaşım hususunda farklı alternatifleri mevcuttur. Deniz yolu ile ulaşımını sağlayıp Alanyaya ulaşabilir, havaalanı sayesinde Alanyada bulunan Gazipaşa havaalanı ile uçak yoluyla gidebilirsiniz. Antalya’da bulunan havaalanı sayesinde ulaşım sağlayıp sonrasında iki saatlik bir kara yolculuğu yaparak Alanya ya ulaşabilirsiniz ve kara yolculuğu sayesinde bulunduğunuz yerden mesafesine bağlı olarak yolculuk yapıp ulaşabilirsiniz. Mavi bayraklı plajları sayesinde denizin, kumun ve güneşin tadını en iyi şekilde tatilin tadını çıkarın. Farklı eğlence alternatifleri sayesinde gündüz ayrı eğlence alanlarında paraşüt ve yamaç paraşütlerine katılabilir, sörf ve kano gibi deniz sporlarını deneyimle bilirsiniz. Gündüz olduğu gibi gece hayatında oldukça renkli olan Alanya da gece kulüpleri ve mekanlar sayesinde gece gündüz eğlenebilirsiniz. Konaklama için bulunan farklı alternatiflere sahip olan Alanya apartları seçenekleri bulunur. 


Alanya'da Konaklayabileceğiniz Otel Konseptleri

Tatilinizi daha keyifli bir hale getirmenize yardımcı olan ve farklı eğlence özellikleri ve alternatifleri bulunan otel seçenekleri vardır. Beş yıldızlı otel seçenekleri, üç yıldızlı oteller, apart otel seçenekleri ve pansiyonlar bulunur. Herşey dahil otel seçeneklerinin yanında alkollü ve alkolsüz olarak ayrım yapılan oteller bulunur. Sizin isteğinize ve tercihlerinize bağlı olarak otellerde alkollü ve alkolsüz olarak seçim yapabilirsiniz. Her şey dahil otel seçenekleri içerisinde otelin sunmuş olduğu tüm imkanlardan yararlanma ve sabah, öğle, akşam yemeklerinin içerisinde bulunarak farklı eğlence imkanları sunan otel seçenekleri bulunur. Pansiyon ve apart olarak bulunan konaklama alanlarında oda ve kahvaltı seçeneğinin bulunduğu alternatifler mevcuttur. Kendi plajlarının bulunduğu otel seçenekleri denize sıfır bulunan oteller ve havuz imkanı ve su kaydırağı eğlence imkanlarını sunan konaklama seçenekleri vardır. Alanya apartları fiyatlarına neredekal.com üzerinden ulaşabilir ve tüm konaklama imkanlarını inceleme imkanı sayesinde bütçenize ve istediğiniz tatil şekline göre otel ve apart bulabilirsiniz.