Birçok kişinin istediği yüz yapısına sahip olmak için profiloplastiyi tercih ettiğini söyleyen Vanity Estetik Kurucu Ortağı Op. Dr. Güray Yeşiladalı “Uzun yıllardır uyguladığımız ve oldukça başarılı sonuçlar aldığımız profiloplasti ile hoş bir profil, anlamlı bir yüz yaratabiliyoruz” dedi.
Günümüzde birçok kişi istediği yüz yapısına sahip olmak için estetik uygulamaları daha çok tercih etmeye başladı. Bu estetik işlemlerden profiloplasti; dolgun elmacık kemikleri, şekilli bir burun, yüz hattıyla uyumlu bir çene ile anlamlı bir profil düşleyenlerin tercih ettiği işlem olarak öne çıkıyor.
Profiloplasti’nin uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirdikleri bir uygulama olduğunun altını çizen Vanity Estetik’in Kurucu Ortağı Op. Dr. Güray Yeşiladalı, uygulamayı şöyle açıkladı: “Profiloplasti, burun, çene, dudak, alın ve elmacık kemiklerinin birbirine uyumlu hale getirilmesi amacıyla yaptığımız operasyonların genel adı. Bu uygulama sayesinde hem güzel hem de doğal bir yüz şekline ulaşılabiliyoruz.”
Profiloplasti’yi kimlere öneriyor?
Alın, burun, çene üçgeninin kendi içerisindeki orantısının, yüzde altın oranı sağlayan en önemli etken olduğunu belirten Op. Dr. Güray Yeşiladalı,” Öncelikle, yaptığımız muayenelerde bu oran değerlendirip; fazlasıyla sapma gösteriyorsa profiloplasti öneriyoruz. Ayrıca burun, çene, alın ya da elmacık kemiği ile ilgili bir ameliyat geçirmeyi düşünen hastalara, profil değerlendirmesi yaparak profiloplasti tavsiye edilebiliyoruz” dedi. Yeşiladalı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Özellikle burun estetiği ameliyatı planlanan hastalarda, tüm yüzün orantısal bir şekilde uyumlu hale getirilmesi için bu işlemlerden birini ya da birkaçını kombine bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz”
Profiloplasti hangi uygulamalardan oluşuyor?
Profiloplasti’nin hem ameliyatlı hem ameliyatsız uygulamalardan oluştuğunu aktaran Vanity Estetik’in Kurucu Ortağı Op. Dr. Güray Yeşiladalı,” Profiloplasti ameliyatlarında esas hedefimiz, burun, çene ve alından oluşan güzel ve anlamlı bir yüz yaratmak. Profiloplasti içinde dolgu malzemeleri ile yüzde gereken yerlere destek vermek gibi farklı uygulamalar da var. Bu işlemlerde özellikle hastanın kendi dokusunun kullanılması avantaj sağlarken; uygulanan işlemlerle doğal, estetik ve uyumlu bir sonuç elde ediyoruz. Profiloplasti başlığı altında kombine olarak en sık uyguladığımız işlemler burun estetiği (rinoplasti), çene estetiği, dolgu uygulamaları ve endoskopik kaş kaldırma operasyonudur.” diye sözlerine ekledi.
Vanity Estetik Hakkında
Vanity Estetik, yurt içi ve yurt dışından gelen hastalarına alanında uzman ekibi ile ulaşılabilir lüks seviyesindeki estetik ve güzellik çözümlerini en güvenilir şekilde sunmak için Op Dr. Güray Yeşiladalı tarafından 2016 yılında kuruldu. Mutlu ve özgüvenli kadınların tüm toplumu ileriye taşıdığına inanan marka, ulaşılabilir lüks seviyesinde estetik ve güzellik çözümlerini, yüksek deneyim ve memnuniyet ile en fazla kadınla buluşturmayı misyon olarak edindi. Hastalarına gösterdiği büyük özenin ve hizmet anlayışının kanıtı olarak özel sağlık merkezlerinin en büyük arama motoru olan WhatClinic.com tarafından her sene verilen “WhatClinic En iyi Hasta Hizmet ÖdüIü'ne” 3. kez layık görüldü. Uluslararası sertifikalı estetik ve plastik cerrahları, güzellik uzmanlarıyla hastalarının konfor ve memnuniyetini en üst seviyede tutmayı ilke edinen Vanity Estetik, toplam 6 katlı 1000 m2 alanda 3 adet son teknoloji ile donatılmış ameliyathane ve 120 kişilik çalışan ekibiyle İstanbul Altunizade’de hizmet veriyor. The International Society of Plastic Surgery, American Society of Plastic Surgeons, Türk Tabipler Birliği, Türkiye Estetik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği gibi uluslararası ve yerel olmak üzere en itibarlı 8 tıbbi akreditasyon kurumunun güvencesi ile hastalarına hizmet veren Vanity Estetik ayrıca yaptığı yatırımlar ve yeniliklerle ISO 9001 ve ISO 10002 belgelerini almıştır. Koronavirüs pandemisinin en başından itibaren aldıkları önlemler sayesinde de uluslararası sağlık akreditasyon şirketi olan Temos tarafından Türkiye’de ve dünyada Covid-19 Güvenilirlik Sertifikası'na layık görülen ilk ‘’estetik hastanesi’’ oldu. 2022 yılında ise Great Place to Work kriterlerini sağlayarak "Great Place to Work (Harika İş Yeri) Sertifikası"nı almaya hak kazandı.
e-ha