Samsun Sosyal Medya, Gazeteciler Ve Yazarlar Cemiyeti Derneği Başkanı Kerim Sarılar ve Yönetim Kurulu üyeleri Samsun Valisi Sayın Zülkif Dağlı'yı ziyaret etti. Yeni Yönetim Kurulu üyeleri kendilerini tanıttı. Ziyarette Başkan Kerim Sarılar tarafından Karadeniz yöresinde nadir olarak bulunan “İrin otu ya da yaralara şifa otu” olarak adlandırılan bitkiyi Samsun Valisi Sayın Zülkif Dağlı'ya sundu. Samsun Valisi Sayın Zülkif Dağlı; “Bitki bir şey mi salgılıyor?” sorusu üzerine Başkan Kerim Sarılar; “Bitkinin yapraklarındaki zarın çıkarıldığında kadife olan kısmının yaranın üstüne konulup bantlandığını, yarayı kısa sürede iyileştirdiğini” belirtti. Ayrıca cerahat oluşmuş uzun süre kapanmayan, akıntı bulunan yaralarda da cerahati emip yaranın geçmesini sağladığını” belirtti.
Yönetim Kurulu üyesi Oktay Zerrin içinde TRT Repertuvarında yayınlanmış eserlerinin de bulunduğu kitaplarını Samsun Valisi Sayın Zülkif Dağlı'ya hediye etti.
Başkan Kerim Sarılar üniversitelerce onaylı sarılar çevirgenleri, sarılar dönengesi ve sarılar üç üçgen sistemlerinin yanı sıra yine dünya tarihinde elipsin çevre ve yay uzunluklarını doğru olarak bulan OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Fırat Yerlikaya tarafından incelenip “söz konusu altı teoremde sunulan eşitliklerin doğruluğunun saptandığı” mesleki akademik bilimsel görüş verilen teoremleri Samsun Valisi Sayın Zülkif Dağlı'ya sundu. Samsun Valisi Sayın Zülkif Dağlı inceledikten sonra; “Bunlar onaylanmış. Hangi alanları kapsıyor?” diye sordu. Başkanı ve Bilim İnsanı Kerim Sarılar; “Dünyada her şey bir altın oran üzerine inşa edildiğini belirtti ve bu çember, sarılar dönencesi, elips ve her çeşit üçgenlerde bu oran elipsin alan formülündeki alan oranı sayesinde vücut bulmakta ve yazılım teknolojisine aktarılıp uygulanabildiğini” belirtti. Samsun Valisi Sayın Zülkif Dağlı; “İlmi keşiflerin nerede kullanılacağını” sorması üzerineSamsun Sosyal Medya, Gazeteciler Ve Yazarlar Cemiyeti Derneği Başkanı ve Bilim İnsanı Kerim Sarılar; 'İlmi keşiflerinin gelecekte bir çok alanın yanı sıra hava, kara ve deniz araçları yanı sıra insansız iha, siha, ida gibi araçların çizim ve hesaplamalarında kullanılabileceğini' açıkladı ve Samsun Valisi Sayın Zülkif Dağlı'ya ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
e-ha